This page is hosted for free by cba.pl, if you are owner of this page, you can remove this message and gain access to many additional features by upgrading your hosting to PRO or VIP for just 5.83 PLN.
Do you want to support owner of this site? Click here and donate to his account some amount, he will be able to use it to pay for any of our services, including removing this ad.
Strony WWWSerwery VPSDomenyHostingDarmowy Hosting CBA.pl


 Ogłoszenie 

Aen Safirrespeath
Zaprawdę powiadam wam; oto nadchodzi dzień smrodu i zgnilizny, dzień wilczej zagłady. Nadchodzi Czas Białej Mgły i Czarnej Dupy, Czas Szaleństwa i Czas Siusiactwa, Tedd Deireadh, Ted Bundy, Czas Końca. Świat umrze i się nie odrodzi. Nie odrodzi się z Chęci Userów, z Pstrąga w Moim Zadzie, z Płaczu Ranfo. Ranfo, która nie przestanie płakać, lecz wpadnie w depresję. Moshi moshi, bakayaro! Tak będzie! Wypatrujcie siusiaków! Jakie to będą siusiaki, rzeknę wam - wprzód z mogił powstaną umarli, wrócą duchy niespokojne, żądne waszej krwi i łez. Niebo rozstąpi się na dwoje, i zstąpi czworo Bogów Admynów, i zapewni wam ostateczną rozrywkę przed zniszczeniem świata. A potem będzie tylko ciemność i brak możliwości zarejestrowania się. Tak rzekła Wieszczka Safira i Tak Się Stanie!

Pogoda
Lato dobiega końca i z drzew lecą uschnięte siusiaki. Nasila się wschodni wiatr, przynosząc ostatnie ciepłe podmuchy i obiecujący zapach mamałygi. Zaobserwowano nietypowy kierunek ptasich migracji; miast kierować się ku krainom południowym, zwierzęta odlatują we wszystkie strony świata. Wędrowcy powracający z gór twierdzą, że skały wydają z siebie buczące dźwięki.

Wieści z Cesarstwa
Jeśli ktoś kiedykolwiek chce popisać, to DIALB prosi o kontakt przez GG/PW :):)))):)))))))

Madraí Fiáin

» W całym Cesarstwie krążą plotki o rychłym końcu świata, który został jakoby przewidziany przez tajemniczą Wieszczkę Safirę. Wyznawcy przepowiedni zbierają się w grupki i krążą po traktach, głosząc słowa Aen Safirrespeath.
» Podobno ktoś widział w pałacu Echnatona, Ostatniego Legata Deireadh, utyskującego na nadmiar lewactwa i strzelającego zabójcze facepalmy. Wilk, który zawsze miał łeb na karku, stracił głowę!
» Nawiedzone Ignisdae - po mieście krążą duchy martwych obywateli. Mieszkańcy są przerażeni, kapłani nakazują spokój i modlitwę.
» Od niedawna w rejonach zbiorowych mogił ofiar nosówki wyczuwalne są lekkie trzęsienia ziemi. Uczeni ostrzegają: to może być niebezpieczne!
» Dramat niedoszłych matek: kilkanaście wader przysięga, że widziały swoje martwe dzieci, demoniczno uskrzydlone i przelatujące nad Dolnym Miastem.
» Wieści z frontu: na Północy pojawił się gigantyczny, płaski statek wykonany z pazurów - artystyczna rzeźba dzikusów czy kolejne paranormalne zjawisko?
» W Lustrze Niebios zaobserwowano wysyp tańczących mątw. Polna Warta odradza wybieranie się w to miejsce na randki.
» Pod miastem odnaleziono jaskinię, a w niej klapę, na której siedzi trójgłowy wilk. Na pewno da się go jakoś udobruchać.
» Wieści Nie Mają Sensu: pijaństwo rzutuje na jakość informacji. "Elektra znów nietrzeźwa" - potwierdza reszta ekipy.

Poprzedni temat «» Następny temat
Zamknięty przez: Elektra
2016-03-07, 01:09
Status majątkowy
Autor Wiadomość
Elektra Duchess of Ignisdae.
ród cesarski

dama dworu

PŁEĆ:  samica
ROK URODZENIA:  99

STAN POSTACI:  Obolała i senna, pachnie dawno niewietrzoną pościelą.
NIEWOLNIK/PAN:  jedyna, na zawsze, Szarenka.
STATUS MAJĄTKOWY:  zamożny.
EKWIPUNEK:  Złota aksamitka na szyi, muślinowa suknia.

GŁOS - CZYTANIE I PISANIE - EMPATIA - ODPORNOŚĆ NA TRUCIZNY


Wysłany: 2016-03-07, 01:01   Status majątkowy
   TYTUŁY: Świąteczny Duch
   MULTIKONTA: Cocatrice.  WALUTA
  Obiegową walutą Deireadh jest srebrnik (Ag) - okrągła moneta z wizerunkami kolejnych panujących cesarzy. Obecnie przeważają srebrniki zdobione podobizną cesarza Celiadora.


  STATUS MAJĄTKOWY
  Na forum występuje kilka klas stanu majątkowego. Mogą się one zmieniać podczas gry na skutek awansów, degradacji, przewrotów losu, etc (zarówno tych wynikających z zamierzeń usera, jak i skutków interwencji MG). Status majątkowy wpływa na sposób prowadzenia fabuły; definiuje życiowy standard, stan zdrowia oraz dostęp do dóbr, z których korzysta postać.

Bardzo zamożny (magnat) - wilk należy do wąskiego grona najbogatszych mieszkańców Deireadh. Stać go na duży, dobrze ulokowany dom, zastępy służby i organizowanie wystawnych przyjęć. Wykształcony. Może też być sponsorem lub współwłaścicielem kilku dobrze prosperujących interesów (karczmy, gospody, lecznicy, etc). Jego spiżarnie są pełne zapasów. Zwykle znajdują u niego zatrudnienie liczni przedstawiciele sektora usług oraz rzemieślnicy, od cieśli i stolarzy, poprzez kurtyzany, na astrologach kończąc.

Zamożny - dysponuje majątkiem, który umożliwia mu wystawne życie, zapewnia dostęp do bogatych strojów, sporej służby i wyrafinowanej kuchni. Zamożny wilk może być właścicielem/współwłaścicielem dobrze prosperującego interesu, podopiecznym wpływowego magnata lub spadkobiercą rodowej fortuny.

Średniozamożny - górna granica klasy średniej; w większości przypadków oznacza dobrze urządzony domek, własnego służącego lub podwładnych, możliwość nabywania rozmaitych dóbr, a nierzadko wiąże się też z prowadzeniem działalności gospodarczej. Średniozamożne wilki miały zwykle okazję, aby odebrać rzetelne wykształcenie w paru dziedzinach.

Niezamożny - wilk o takim statucie majątkowym posiada lub wynajmuje niewielki dom, zazwyczaj ma dostęp do zadowalającej ilości pożywienia, a raz na jakiś czas może sobie pozwolić na małe przyjemności (zakup nowego stroju, narzędzia, jakiegoś przysmaku, etc). Zwykle jest niezależnym rzemieślnikiem lub pracownikiem w cudzym przedsiębiorstwie.

Ubogi - mieszka w biednej dzielnicy, często przymiera głodem i ledwo wiąże koniec z końcem. Wykonuje ciężką, źle płatną pracę fizyczną lub jest bezrobotny.
W rzadkich przypadkach statusem tym mogą się poszczycić niewolnicy, którym Pan wypłaca pensję.

Bez grosza - wbrew pozorom, wilki o tym statucie tworzą najbardziej zróżnicowaną grupę. Należące do niej osobniki nie posiadają własnego majątku ani pieniędzy, za które mogłyby nabyć lokum, pożywienie czy inne towary. Jeśli uniezależnią się od osoby o wyższym statucie, mogą niejako korzystać z jego przywilejów (np. niewolnik zatrudniony u bardzo zamożnego Pana nierzadko wiedzie żywot odpowiadający standardom klasy średniozamożnej). Zdarza się też, że najuboższe wilki opuszczają miasta i żyją z dala od cywilizacji, gdzie srebrnik nie ma żadnej wartości.


  Zaczynając grę przedstawicielem danej grupy społecznej, należy dobrać odpowiedni status majątkowy. O niestandardowy status można ubiegać się w tym temacie.

  STANDARDOWE STANY MAJĄTKOWE DLA DANYCH GRUP SPOŁECZNYCH
  Ród Cesarski - zamożny.
  Arystokracja - zamożny.
  Szlachta - średniozamożny.
  Obywatele - niezamożny, ubogi.
  Niewolnicy - bez grosza.

  Przedstawiciele szlachty i arystokracji, którzy stracili majątek, to tzw. gołota.
  Kiedy obywatel zdobywa fortunę przewyższającą normy swej klasy społecznej (zamożny), nazywa się go dorobkiewiczem.
  Wobec niezamożnych i ubogich obywateli stosuje się niekiedy określenie "wyrobnik".

 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Ten temat jest zablokowany bez możliwości zmiany postów lub pisania odpowiedzi
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  


© Deireadh
Zakaz kopiowania treści oraz kodów
zawartych na forum bez pozwolenia administracji.

Szata graficzna i kody autorstwa Runthora i Viserysa.
Pola profilu w oparciu o corazon.BlackButler HogwartDream Krol Lew

Vampire Knight