Jeśli jesteś właścicielem tej strony, możesz wyłączyć reklamę poniżej zmieniając pakiet na PRO lub VIP w panelu naszego hostingu już od 4zł!
Strony WWWSerwery VPSDomenyHostingDarmowy Hosting CBA.pl


 Ogłoszenie 

Aen Safirrespeath
Zaprawdę powiadam wam; oto nadchodzi dzień smrodu i zgnilizny, dzień wilczej zagłady. Nadchodzi Czas Białej Mgły i Czarnej Dupy, Czas Szaleństwa i Czas Siusiactwa, Tedd Deireadh, Ted Bundy, Czas Końca. Świat umrze i się nie odrodzi. Nie odrodzi się z Chęci Userów, z Pstrąga w Moim Zadzie, z Płaczu Ranfo. Ranfo, która nie przestanie płakać, lecz wpadnie w depresję. Moshi moshi, bakayaro! Tak będzie! Wypatrujcie siusiaków! Jakie to będą siusiaki, rzeknę wam - wprzód z mogił powstaną umarli, wrócą duchy niespokojne, żądne waszej krwi i łez. Niebo rozstąpi się na dwoje, i zstąpi czworo Bogów Admynów, i zapewni wam ostateczną rozrywkę przed zniszczeniem świata. A potem będzie tylko ciemność i brak możliwości zarejestrowania się. Tak rzekła Wieszczka Safira i Tak Się Stanie!

Pogoda
Lato dobiega końca i z drzew lecą uschnięte siusiaki. Nasila się wschodni wiatr, przynosząc ostatnie ciepłe podmuchy i obiecujący zapach mamałygi. Zaobserwowano nietypowy kierunek ptasich migracji; miast kierować się ku krainom południowym, zwierzęta odlatują we wszystkie strony świata. Wędrowcy powracający z gór twierdzą, że skały wydają z siebie buczące dźwięki.

Wieści z Cesarstwa
Jeśli ktoś kiedykolwiek chce popisać, to DIALB prosi o kontakt przez GG/PW :):)))):)))))))

Madraí Fiáin

» W całym Cesarstwie krążą plotki o rychłym końcu świata, który został jakoby przewidziany przez tajemniczą Wieszczkę Safirę. Wyznawcy przepowiedni zbierają się w grupki i krążą po traktach, głosząc słowa Aen Safirrespeath.
» Podobno ktoś widział w pałacu Echnatona, Ostatniego Legata Deireadh, utyskującego na nadmiar lewactwa i strzelającego zabójcze facepalmy. Wilk, który zawsze miał łeb na karku, stracił głowę!
» Nawiedzone Ignisdae - po mieście krążą duchy martwych obywateli. Mieszkańcy są przerażeni, kapłani nakazują spokój i modlitwę.
» Od niedawna w rejonach zbiorowych mogił ofiar nosówki wyczuwalne są lekkie trzęsienia ziemi. Uczeni ostrzegają: to może być niebezpieczne!
» Dramat niedoszłych matek: kilkanaście wader przysięga, że widziały swoje martwe dzieci, demoniczno uskrzydlone i przelatujące nad Dolnym Miastem.
» Wieści z frontu: na Północy pojawił się gigantyczny, płaski statek wykonany z pazurów - artystyczna rzeźba dzikusów czy kolejne paranormalne zjawisko?
» W Lustrze Niebios zaobserwowano wysyp tańczących mątw. Polna Warta odradza wybieranie się w to miejsce na randki.
» Pod miastem odnaleziono jaskinię, a w niej klapę, na której siedzi trójgłowy wilk. Na pewno da się go jakoś udobruchać.
» Wieści Nie Mają Sensu: pijaństwo rzutuje na jakość informacji. "Elektra znów nietrzeźwa" - potwierdza reszta ekipy.

Poprzedni temat «» Następny temat
Poradnik dla Nowych Użytkowników
Autor Wiadomość
Seren Sarun Tulaśna
niewolnik

Protektorka

PŁEĆ:  samica
ROK URODZENIA:  AE 97

STAN POSTACI:  100 PŻ, brak prawego oka.
NIEWOLNIK/PAN:  Ela foverer
STATUS MAJĄTKOWY:  bez grosza.
EKWIPUNEK:  Zielony płaszcz i złota apaszka.

PONADPRZECIĘTNA WYTRZYMAŁOŚĆ - NIEZWYKŁY WĘCH - NIEZWYKŁY SŁUCH - ZDOLNOŚCI BOJOWE - CZYTANIE I PISANIE


Wysłany: 2016-02-22, 20:51   Poradnik dla Nowych Użytkowników
   TYTUŁY: Perfekcyjna Pani Forum || Wszechobecna Bogini Weny Tfurczej || Lateksowy Nicpoń-Sadysta || Serduszko Jeżusia || Sauna Śnieżna 2019
   MULTIKONTA: Bragi, Lebredhel, Alex Schelke


Witaj na PBF Deireadh! Możesz tutaj wcielić się w wilka – mieszkańca Cesarstwa Deireadh, fikcyjnego państwa, wykreowanego specjalnie na potrzeby gry. Więcej o Cesarstwie i jego historii przeczytasz tutaj.

Jeszcze przed rejestracją należy zapoznać się z Regulaminem, ponieważ rejestracja na forum oznacza, że znasz go i akceptujesz. Złamanie regulaminu może wiązać się z ostrzeżeniem, a nawet czasową lub trwałą banicją.
Jest to też dobry moment na poznanie innych zasad i informacji potrzebnych do gry, które są zawarte w Księdze Wszechwiedzy. Pomoże Ci się to odnaleźć w realiach Deireadh. Szczególnie ważny jest temat Fizjonomia i wiek, ponieważ wilki, którymi grami na Dei, różnią się nieco od ich dzikich przodków.

Poradnik ma omówić pierwsze kroki na forum i ułatwić Ci rozpoczęcie gry na Deireadh.


NICK NA FORUM = IMIĘ POSTACI

  Rejestracja wiąże się z wyborem imienia (lub ewentualnie pseudonimu, którym przedstawia się wilk) Twojej postaci.
  Jeżeli nie masz pomysłu, możesz skorzystać z jednego z generatorów: generator 1, generator 2, generator 3, generator 4. Popularne są również imiona z książek, filmów czy gier komputerowych, a także słowa z innych języków (również tych fikcyjnych, np. Starsza Mowa Andrzeja Sapkowskiego czy języki Śródziemia J.R.R. Tolkiena).

  Ważne: Nick nie powinien być zbyt długi, więc jeżeli Twoja postać ma drugie imię i więcej lub nazwisko – najlepiej zawrzeć je w zapisie.
  W loginie nie należy zawierać nazwy rodu szlacheckiego (np. Gammahr).

  Przy rejestracji musisz wypełnić tylko trzy pola profilu – Grupa, Status majątkowy i Umiejętności. Będziesz mógł jeszcze je zmienić przed złożeniem zapisu i założeniem tematu z umiejętnościami.


WYBÓR STANU SPOŁECZNEGO, TWORZENIE POSTACI I ZAPIS

  Po rejestracji powinieneś wybrać, do jakiej warstwy społecznej przynależy Twoja postać. Określa to nie tylko jej pochodzenie, ale ma też wpływ na wychowanie i historię wilka, jego rangę, możliwe umiejętności, sytuację majątkową, lokalizację i wielkość domostwa i inne. O stanach społecznych przeczytasz tutaj. Więcej o rodach szlacheckich i ugrupowaniach znajdziesz w tym temacie.
  Warto także przy tej okazji przejrzeć Rangi i Umiejętności, ponieważ często są one ograniczone dla danej grupy.

 • Każdy szlachcic i arystokrata to wilk urodzony w Cesarstwie, w jednym z rodów. Każdy przedstawiciel tej warstwy ma prawo do posiadania własnych niewolników.
 • Obywatelom nie przysługuje prawo do własnego niewolnika, mogą za to podjąć szereg różnych profesji.
 • Niewolnicy są wilkami pozbawionymi wolności i służącymi szlachcie. Przez większość czasu towarzyszą swojemu panu.
  Obywatele i niewolnicy mogą pochodzić spoza krainy, są to jednak przypadki dość rzadkie.

  W przypadku szlachciców, wymagane jest wybranie jednego z rodów i podanie imion rodziców, dziadów i pradziadów. Każdy szlachcic i arystokrata musi w jakiś sposób pasować do Drzewa Genealogicznego – można korzystać z istniejących gałęzi rodu lub tworzyć własne.

  W tym momencie powinieneś także zdecydować, w jakim wieku będzie Twoja postać. Większość osób zaczyna grę szczeniakiem lub wilkiem w wieku 2-5 lat, a więc takim, który ma większość życia przed sobą. Pamiętaj, że Twoja postać się starzeje! W zapisach należy umieścić rok urodzenia Twojej postaci, a informację o aktualnie upływającym roku fabularnym znajduje się na pasku narzędzi po lewej stronie.

  Zapisy na Deireadh nie mają standardowej formy; ich częścią jest fabularna odpowiedź na krótki tekst. Osoby chcące grać członkami rodów arystokratycznych lub rodu cesarskiego są zobowiązane również do napisania drugiego tekstu. Następnie należy wypełnić krótki formularz, w którym znajduje się też opis wyglądu – kolor umaszczenia, kolor oczu i znaki szczególne.
  Wygląd postaci można ustalić na podstawie znalezionych wcześniej zdjęć czy obrazków. Przydają się do tego strony takie, jak Dawnthieves, DeviantART czy Flickr.
  W „znakach szczególnych” warto opisać sylwetkę wilka (jeżeli się wyróżnia, np. postać jest bardzo niska lub wysoka, szczupła i drobna lub krępa, bardzo umięśniona), a także blizny i trwałe urazy (np. brak ucha, ślepota, bezpłodność – ta ostatnia musi być uzasadniona).

  Warto wspomnieć o tym, że wilki niektórych gatunków mają swoje korzenie poza Cesarstwem: ziemie dalekiego wschodu zamieszkują cyjony, kraje pustynne (Vai'Jahar, Sedebfen) – wilki egipskie, perskie i arabskie, leżące nieopodal nich Meumameubeeya jest ojczyzną kaberu, zaś Estes Pampaso na południowym zachodzie to kolebka wilków grzywiastych. Likaony żyją na wyspie pośrodku morza Virsli Nyggros. Wilki polarne pochodzą z Północy, ale żyją w cesarstwie od wielu pokoleń. Stworzenie postaci będącej likaonem bądź cyjonem wymaga konsultacji z administracją.

  Pamiętaj, że Twój wilk musi wyglądać naturalnie. Wykluczone są wszelkie mutacje, typu rogi, skrzydła czy nienaturalny kolor sierści. Postać może mieć jednak dowolny kolor oczu. Raz ustalony wygląd postaci się nie zmienia – podczas gry możliwe są tylko ubytki części ciała, blizny, czy oznaki starzenia.

  Tworząc postać, powinieneś mieć także w głowie chociaż zarys jej charakteru. Każda postać, oprócz mocnych stron, ma także jakieś słabości – nikt nie bowiem jest idealny. Opis charakteru nie jest jednak wymagany w zapisie, może on także się zmienić w czasie gry (ale nie raptownie, a raczej pod wpływem czasu i przeżyć).
  Historia postaci, jej motywacje i cel w życiu są równie ważne, ale, podobnie jak charakter, nie są potrzebne do złożenia zapisu.

  Zapis złożysz w odpowiednim temacie w tym dziale.
  Po złożeniu zapisu możesz też założyć kartę postaci. Jest ona nieobowiązkowa, ale miło widziana. Nie ma żadnego konkretnego formularza, KP może zawierać historię, charakter, relacje i inne informacje o Twojej postaci.


UMIEJĘTNOŚCI

  Każdej postaci przysługują umiejętności, które wskazują, w czym postać jest najlepsza. Temat w Księdze Wszechwiedzy zawiera wszystkie informacje na ten temat. Szczeniętom przysługuje 1 punkt umiejętności, podrostkom – 2 punkty, a dorosłemu wilkowi (powyżej 2 lat) – 4. Można je rozdzielić wedle uznania, pamiętając, że nie wszystkie umiejętności są dostępne dla niewolników i obywateli.

  Po wybraniu umiejętności należy:
 • wypełnić pole profilu "umiejętności";
 • stworzyć temat w dziale Umiejętności, gdzie wypiszecie początkowe umiejętności postaci.

  Następne umiejętności można zdobywać poprzez awanse i w trakcie gry, co musi zostać zatwierdzone przez Mistrza Gry.


RANGA

  Już na początku swojej przygody z forum możesz wybrać rangę dla swojej postaci i poprosić o jej nadanie tutaj. Możesz wybrać jedną z rang opisanych w Księdze Wszechwiedzy lub też stworzyć własną – musi ona jednak być dopasowana do klimatu forum i realiów.
  Za rangę mogą przysługiwać dodatkowe punkty umiejętności; należy je rozdysponować, a potem odnotować to w profilu i swoim temacie umiejętności.


DOMOSTWO

  Każdemu szlachcicowi i obywatelowi przysługuje domostwo. Tutaj znajdziesz możliwości lokalizacji domostwa dla każdej z warstw oraz informację o wielkości domów, a także poprosisz o założenie swojego działu w odpowiednim miejscu.


AVATAR

  Avatar musi mieć odpowiednie wymiary: 250 px szerokości i 400 px wysokości. Ponadto musi być na nim zdjęcie, foto manipulacja lub rysunek przedstawiający Twoją postać. Jeżeli sam nie potrafisz wykonać avatara, zgłoś się do którejś z pracowni – inni użytkownicy chętnie Ci pomogą!
  Grę można rozpocząć bez avatara, ale powinien on się pojawić w ciągu paru dni od zapisu – jego brak wpływa na estetykę forum.


RELACJE Z INNYMI / OSOBY DO POPISANIA
ROZPOCZĘCIE GRY

  Jeżeli twój zapis został już zaakceptowany, tzn. masz kolor swojej grupy, i stworzyłeś temat umiejętności (oraz ewentualnie poprosiłeś o nadanie rangi i założenie domostwa) możesz rozpocząć grę! Upewnij się przed tym, że masz uzupełnione pola profilu.

  W dziale Poszukiwania możesz założyć temat, w którym będziesz szukać osób chętnych na wszelkie relacje z Twoją postacią. Znajduje się tam również temat Potrzebny MG i Szukam osoby do popisania – nie wahaj się z nich korzystać, jeżeli nie masz obecnie z kim pisać.

  Oprócz zwykłej rozgrywki z innymi userami, dostępne są również inne aktywności – polowania, zbieranie ziół, wykonywania zleceń z Tablicy Ogłoszeń.
  Do gry może również wtrącać się Mistrz Gry.


NA KONIEC

  Życzymy miłej gry!

  W razie wszelkich pytań i wątpliwości, możesz napisać do administracji forum.

Ostatnio aktualizowany przez Gadreela 14.08.2016 r.
_________________

 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  


© Deireadh
Zakaz kopiowania treści oraz kodów
zawartych na forum bez pozwolenia administracji.

Szata graficzna i kody autorstwa Runthora i Viserysa.
Pola profilu w oparciu o corazon.BlackButler HogwartDream Krol Lew

Vampire Knight