This page is hosted for free by cba.pl, if you are owner of this page, you can remove this message and gain access to many additional features by upgrading your hosting to PRO or VIP for just 5.83 PLN.
Do you want to support owner of this site? Click here and donate to his account some amount, he will be able to use it to pay for any of our services, including removing this ad.
Strony WWWSerwery VPSDomenyHostingDarmowy Hosting CBA.pl


 Ogłoszenie 

Aen Safirrespeath
Zaprawdę powiadam wam; oto nadchodzi dzień smrodu i zgnilizny, dzień wilczej zagłady. Nadchodzi Czas Białej Mgły i Czarnej Dupy, Czas Szaleństwa i Czas Siusiactwa, Tedd Deireadh, Ted Bundy, Czas Końca. Świat umrze i się nie odrodzi. Nie odrodzi się z Chęci Userów, z Pstrąga w Moim Zadzie, z Płaczu Ranfo. Ranfo, która nie przestanie płakać, lecz wpadnie w depresję. Moshi moshi, bakayaro! Tak będzie! Wypatrujcie siusiaków! Jakie to będą siusiaki, rzeknę wam - wprzód z mogił powstaną umarli, wrócą duchy niespokojne, żądne waszej krwi i łez. Niebo rozstąpi się na dwoje, i zstąpi czworo Bogów Admynów, i zapewni wam ostateczną rozrywkę przed zniszczeniem świata. A potem będzie tylko ciemność i brak możliwości zarejestrowania się. Tak rzekła Wieszczka Safira i Tak Się Stanie!

Pogoda
Lato dobiega końca i z drzew lecą uschnięte siusiaki. Nasila się wschodni wiatr, przynosząc ostatnie ciepłe podmuchy i obiecujący zapach mamałygi. Zaobserwowano nietypowy kierunek ptasich migracji; miast kierować się ku krainom południowym, zwierzęta odlatują we wszystkie strony świata. Wędrowcy powracający z gór twierdzą, że skały wydają z siebie buczące dźwięki.

Wieści z Cesarstwa
Jeśli ktoś kiedykolwiek chce popisać, to DIALB prosi o kontakt przez GG/PW :):)))):)))))))

Madraí Fiáin

» W całym Cesarstwie krążą plotki o rychłym końcu świata, który został jakoby przewidziany przez tajemniczą Wieszczkę Safirę. Wyznawcy przepowiedni zbierają się w grupki i krążą po traktach, głosząc słowa Aen Safirrespeath.
» Podobno ktoś widział w pałacu Echnatona, Ostatniego Legata Deireadh, utyskującego na nadmiar lewactwa i strzelającego zabójcze facepalmy. Wilk, który zawsze miał łeb na karku, stracił głowę!
» Nawiedzone Ignisdae - po mieście krążą duchy martwych obywateli. Mieszkańcy są przerażeni, kapłani nakazują spokój i modlitwę.
» Od niedawna w rejonach zbiorowych mogił ofiar nosówki wyczuwalne są lekkie trzęsienia ziemi. Uczeni ostrzegają: to może być niebezpieczne!
» Dramat niedoszłych matek: kilkanaście wader przysięga, że widziały swoje martwe dzieci, demoniczno uskrzydlone i przelatujące nad Dolnym Miastem.
» Wieści z frontu: na Północy pojawił się gigantyczny, płaski statek wykonany z pazurów - artystyczna rzeźba dzikusów czy kolejne paranormalne zjawisko?
» W Lustrze Niebios zaobserwowano wysyp tańczących mątw. Polna Warta odradza wybieranie się w to miejsce na randki.
» Pod miastem odnaleziono jaskinię, a w niej klapę, na której siedzi trójgłowy wilk. Na pewno da się go jakoś udobruchać.
» Wieści Nie Mają Sensu: pijaństwo rzutuje na jakość informacji. "Elektra znów nietrzeźwa" - potwierdza reszta ekipy.

Poprzedni temat «» Następny temat
Poradnik dla Nowych Użytkowników
Autor Wiadomość
Seren Sarun Tulaśna
niewolnik

Protektorka

PŁEĆ:  samica
ROK URODZENIA:  AE 97

STAN POSTACI:  100 PŻ, brak prawego oka.
NIEWOLNIK/PAN:  Ela foverer
STATUS MAJĄTKOWY:  bez grosza.
EKWIPUNEK:  Zielony płaszcz i złota apaszka.

PONADPRZECIĘTNA WYTRZYMAŁOŚĆ - NIEZWYKŁY WĘCH - NIEZWYKŁY SŁUCH - ZDOLNOŚCI BOJOWE - CZYTANIE I PISANIE


Wysłany: 2016-02-22, 20:51   Poradnik dla Nowych Użytkowników
   TYTUŁY: Perfekcyjna Pani Forum || Wszechobecna Bogini Weny Tfurczej || Lateksowy Nicpoń-Sadysta || Serduszko Jeżusia || Sauna Śnieżna 2019
   MULTIKONTA: Bragi, Lebredhel, Alex Schelke


Witaj na PBF Deireadh! Możesz tutaj wcielić się w wilka – mieszkańca Cesarstwa Deireadh, fikcyjnego państwa, wykreowanego specjalnie na potrzeby gry. Więcej o Cesarstwie i jego historii przeczytasz tutaj.

Jeszcze przed rejestracją należy zapoznać się z Regulaminem, ponieważ rejestracja na forum oznacza, że znasz go i akceptujesz. Złamanie regulaminu może wiązać się z ostrzeżeniem, a nawet czasową lub trwałą banicją.
Jest to też dobry moment na poznanie innych zasad i informacji potrzebnych do gry, które są zawarte w Księdze Wszechwiedzy. Pomoże Ci się to odnaleźć w realiach Deireadh. Szczególnie ważny jest temat Fizjonomia i wiek, ponieważ wilki, którymi grami na Dei, różnią się nieco od ich dzikich przodków.

Poradnik ma omówić pierwsze kroki na forum i ułatwić Ci rozpoczęcie gry na Deireadh.


NICK NA FORUM = IMIĘ POSTACI

  Rejestracja wiąże się z wyborem imienia (lub ewentualnie pseudonimu, którym przedstawia się wilk) Twojej postaci.
  Jeżeli nie masz pomysłu, możesz skorzystać z jednego z generatorów: generator 1, generator 2, generator 3, generator 4. Popularne są również imiona z książek, filmów czy gier komputerowych, a także słowa z innych języków (również tych fikcyjnych, np. Starsza Mowa Andrzeja Sapkowskiego czy języki Śródziemia J.R.R. Tolkiena).

  Ważne: Nick nie powinien być zbyt długi, więc jeżeli Twoja postać ma drugie imię i więcej lub nazwisko – najlepiej zawrzeć je w zapisie.
  W loginie nie należy zawierać nazwy rodu szlacheckiego (np. Gammahr).

  Przy rejestracji musisz wypełnić tylko trzy pola profilu – Grupa, Status majątkowy i Umiejętności. Będziesz mógł jeszcze je zmienić przed złożeniem zapisu i założeniem tematu z umiejętnościami.


WYBÓR STANU SPOŁECZNEGO, TWORZENIE POSTACI I ZAPIS

  Po rejestracji powinieneś wybrać, do jakiej warstwy społecznej przynależy Twoja postać. Określa to nie tylko jej pochodzenie, ale ma też wpływ na wychowanie i historię wilka, jego rangę, możliwe umiejętności, sytuację majątkową, lokalizację i wielkość domostwa i inne. O stanach społecznych przeczytasz tutaj. Więcej o rodach szlacheckich i ugrupowaniach znajdziesz w tym temacie.
  Warto także przy tej okazji przejrzeć Rangi i Umiejętności, ponieważ często są one ograniczone dla danej grupy.

 • Każdy szlachcic i arystokrata to wilk urodzony w Cesarstwie, w jednym z rodów. Każdy przedstawiciel tej warstwy ma prawo do posiadania własnych niewolników.
 • Obywatelom nie przysługuje prawo do własnego niewolnika, mogą za to podjąć szereg różnych profesji.
 • Niewolnicy są wilkami pozbawionymi wolności i służącymi szlachcie. Przez większość czasu towarzyszą swojemu panu.
  Obywatele i niewolnicy mogą pochodzić spoza krainy, są to jednak przypadki dość rzadkie.

  W przypadku szlachciców, wymagane jest wybranie jednego z rodów i podanie imion rodziców, dziadów i pradziadów. Każdy szlachcic i arystokrata musi w jakiś sposób pasować do Drzewa Genealogicznego – można korzystać z istniejących gałęzi rodu lub tworzyć własne.

  W tym momencie powinieneś także zdecydować, w jakim wieku będzie Twoja postać. Większość osób zaczyna grę szczeniakiem lub wilkiem w wieku 2-5 lat, a więc takim, który ma większość życia przed sobą. Pamiętaj, że Twoja postać się starzeje! W zapisach należy umieścić rok urodzenia Twojej postaci, a informację o aktualnie upływającym roku fabularnym znajduje się na pasku narzędzi po lewej stronie.

  Zapisy na Deireadh nie mają standardowej formy; ich częścią jest fabularna odpowiedź na krótki tekst. Osoby chcące grać członkami rodów arystokratycznych lub rodu cesarskiego są zobowiązane również do napisania drugiego tekstu. Następnie należy wypełnić krótki formularz, w którym znajduje się też opis wyglądu – kolor umaszczenia, kolor oczu i znaki szczególne.
  Wygląd postaci można ustalić na podstawie znalezionych wcześniej zdjęć czy obrazków. Przydają się do tego strony takie, jak Dawnthieves, DeviantART czy Flickr.
  W „znakach szczególnych” warto opisać sylwetkę wilka (jeżeli się wyróżnia, np. postać jest bardzo niska lub wysoka, szczupła i drobna lub krępa, bardzo umięśniona), a także blizny i trwałe urazy (np. brak ucha, ślepota, bezpłodność – ta ostatnia musi być uzasadniona).

  Warto wspomnieć o tym, że wilki niektórych gatunków mają swoje korzenie poza Cesarstwem: ziemie dalekiego wschodu zamieszkują cyjony, kraje pustynne (Vai'Jahar, Sedebfen) – wilki egipskie, perskie i arabskie, leżące nieopodal nich Meumameubeeya jest ojczyzną kaberu, zaś Estes Pampaso na południowym zachodzie to kolebka wilków grzywiastych. Likaony żyją na wyspie pośrodku morza Virsli Nyggros. Wilki polarne pochodzą z Północy, ale żyją w cesarstwie od wielu pokoleń. Stworzenie postaci będącej likaonem bądź cyjonem wymaga konsultacji z administracją.

  Pamiętaj, że Twój wilk musi wyglądać naturalnie. Wykluczone są wszelkie mutacje, typu rogi, skrzydła czy nienaturalny kolor sierści. Postać może mieć jednak dowolny kolor oczu. Raz ustalony wygląd postaci się nie zmienia – podczas gry możliwe są tylko ubytki części ciała, blizny, czy oznaki starzenia.

  Tworząc postać, powinieneś mieć także w głowie chociaż zarys jej charakteru. Każda postać, oprócz mocnych stron, ma także jakieś słabości – nikt nie bowiem jest idealny. Opis charakteru nie jest jednak wymagany w zapisie, może on także się zmienić w czasie gry (ale nie raptownie, a raczej pod wpływem czasu i przeżyć).
  Historia postaci, jej motywacje i cel w życiu są równie ważne, ale, podobnie jak charakter, nie są potrzebne do złożenia zapisu.

  Zapis złożysz w odpowiednim temacie w tym dziale.
  Po złożeniu zapisu możesz też założyć kartę postaci. Jest ona nieobowiązkowa, ale miło widziana. Nie ma żadnego konkretnego formularza, KP może zawierać historię, charakter, relacje i inne informacje o Twojej postaci.


UMIEJĘTNOŚCI

  Każdej postaci przysługują umiejętności, które wskazują, w czym postać jest najlepsza. Temat w Księdze Wszechwiedzy zawiera wszystkie informacje na ten temat. Szczeniętom przysługuje 1 punkt umiejętności, podrostkom – 2 punkty, a dorosłemu wilkowi (powyżej 2 lat) – 4. Można je rozdzielić wedle uznania, pamiętając, że nie wszystkie umiejętności są dostępne dla niewolników i obywateli.

  Po wybraniu umiejętności należy:
 • wypełnić pole profilu "umiejętności";
 • stworzyć temat w dziale Umiejętności, gdzie wypiszecie początkowe umiejętności postaci.

  Następne umiejętności można zdobywać poprzez awanse i w trakcie gry, co musi zostać zatwierdzone przez Mistrza Gry.


RANGA

  Już na początku swojej przygody z forum możesz wybrać rangę dla swojej postaci i poprosić o jej nadanie tutaj. Możesz wybrać jedną z rang opisanych w Księdze Wszechwiedzy lub też stworzyć własną – musi ona jednak być dopasowana do klimatu forum i realiów.
  Za rangę mogą przysługiwać dodatkowe punkty umiejętności; należy je rozdysponować, a potem odnotować to w profilu i swoim temacie umiejętności.


DOMOSTWO

  Każdemu szlachcicowi i obywatelowi przysługuje domostwo. Tutaj znajdziesz możliwości lokalizacji domostwa dla każdej z warstw oraz informację o wielkości domów, a także poprosisz o założenie swojego działu w odpowiednim miejscu.


AVATAR

  Avatar musi mieć odpowiednie wymiary: 250 px szerokości i 400 px wysokości. Ponadto musi być na nim zdjęcie, foto manipulacja lub rysunek przedstawiający Twoją postać. Jeżeli sam nie potrafisz wykonać avatara, zgłoś się do którejś z pracowni – inni użytkownicy chętnie Ci pomogą!
  Grę można rozpocząć bez avatara, ale powinien on się pojawić w ciągu paru dni od zapisu – jego brak wpływa na estetykę forum.


RELACJE Z INNYMI / OSOBY DO POPISANIA
ROZPOCZĘCIE GRY

  Jeżeli twój zapis został już zaakceptowany, tzn. masz kolor swojej grupy, i stworzyłeś temat umiejętności (oraz ewentualnie poprosiłeś o nadanie rangi i założenie domostwa) możesz rozpocząć grę! Upewnij się przed tym, że masz uzupełnione pola profilu.

  W dziale Poszukiwania możesz założyć temat, w którym będziesz szukać osób chętnych na wszelkie relacje z Twoją postacią. Znajduje się tam również temat Potrzebny MG i Szukam osoby do popisania – nie wahaj się z nich korzystać, jeżeli nie masz obecnie z kim pisać.

  Oprócz zwykłej rozgrywki z innymi userami, dostępne są również inne aktywności – polowania, zbieranie ziół, wykonywania zleceń z Tablicy Ogłoszeń.
  Do gry może również wtrącać się Mistrz Gry.


NA KONIEC

  Życzymy miłej gry!

  W razie wszelkich pytań i wątpliwości, możesz napisać do administracji forum.

Ostatnio aktualizowany przez Gadreela 14.08.2016 r.
_________________

 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  


© Deireadh
Zakaz kopiowania treści oraz kodów
zawartych na forum bez pozwolenia administracji.

Szata graficzna i kody autorstwa Runthora i Viserysa.
Pola profilu w oparciu o corazon.BlackButler HogwartDream Krol Lew

Vampire Knight