This page is hosted for free by cba.pl, if you are owner of this page, you can remove this message and gain access to many additional features by upgrading your hosting to PRO or VIP for just 5.83 PLN.
Do you want to support owner of this site? Click here and donate to his account some amount, he will be able to use it to pay for any of our services, including removing this ad.
Strony WWWSerwery VPSDomenyHostingDarmowy Hosting CBA.pl


 Ogłoszenie 

Aen Safirrespeath
Zaprawdę powiadam wam; oto nadchodzi dzień smrodu i zgnilizny, dzień wilczej zagłady. Nadchodzi Czas Białej Mgły i Czarnej Dupy, Czas Szaleństwa i Czas Siusiactwa, Tedd Deireadh, Ted Bundy, Czas Końca. Świat umrze i się nie odrodzi. Nie odrodzi się z Chęci Userów, z Pstrąga w Moim Zadzie, z Płaczu Ranfo. Ranfo, która nie przestanie płakać, lecz wpadnie w depresję. Moshi moshi, bakayaro! Tak będzie! Wypatrujcie siusiaków! Jakie to będą siusiaki, rzeknę wam - wprzód z mogił powstaną umarli, wrócą duchy niespokojne, żądne waszej krwi i łez. Niebo rozstąpi się na dwoje, i zstąpi czworo Bogów Admynów, i zapewni wam ostateczną rozrywkę przed zniszczeniem świata. A potem będzie tylko ciemność i brak możliwości zarejestrowania się. Tak rzekła Wieszczka Safira i Tak Się Stanie!

Pogoda
Lato dobiega końca i z drzew lecą uschnięte siusiaki. Nasila się wschodni wiatr, przynosząc ostatnie ciepłe podmuchy i obiecujący zapach mamałygi. Zaobserwowano nietypowy kierunek ptasich migracji; miast kierować się ku krainom południowym, zwierzęta odlatują we wszystkie strony świata. Wędrowcy powracający z gór twierdzą, że skały wydają z siebie buczące dźwięki.

Wieści z Cesarstwa
Jeśli ktoś kiedykolwiek chce popisać, to DIALB prosi o kontakt przez GG/PW :):)))):)))))))

Madraí Fiáin

» W całym Cesarstwie krążą plotki o rychłym końcu świata, który został jakoby przewidziany przez tajemniczą Wieszczkę Safirę. Wyznawcy przepowiedni zbierają się w grupki i krążą po traktach, głosząc słowa Aen Safirrespeath.
» Podobno ktoś widział w pałacu Echnatona, Ostatniego Legata Deireadh, utyskującego na nadmiar lewactwa i strzelającego zabójcze facepalmy. Wilk, który zawsze miał łeb na karku, stracił głowę!
» Nawiedzone Ignisdae - po mieście krążą duchy martwych obywateli. Mieszkańcy są przerażeni, kapłani nakazują spokój i modlitwę.
» Od niedawna w rejonach zbiorowych mogił ofiar nosówki wyczuwalne są lekkie trzęsienia ziemi. Uczeni ostrzegają: to może być niebezpieczne!
» Dramat niedoszłych matek: kilkanaście wader przysięga, że widziały swoje martwe dzieci, demoniczno uskrzydlone i przelatujące nad Dolnym Miastem.
» Wieści z frontu: na Północy pojawił się gigantyczny, płaski statek wykonany z pazurów - artystyczna rzeźba dzikusów czy kolejne paranormalne zjawisko?
» W Lustrze Niebios zaobserwowano wysyp tańczących mątw. Polna Warta odradza wybieranie się w to miejsce na randki.
» Pod miastem odnaleziono jaskinię, a w niej klapę, na której siedzi trójgłowy wilk. Na pewno da się go jakoś udobruchać.
» Wieści Nie Mają Sensu: pijaństwo rzutuje na jakość informacji. "Elektra znów nietrzeźwa" - potwierdza reszta ekipy.

Poprzedni temat «» Następny temat
Zamknięty przez: Elektra
2016-01-21, 02:30
Rośliny i ich zbieranie
Autor Wiadomość
Elektra Duchess of Ignisdae.
ród cesarski

dama dworu

PŁEĆ:  samica
ROK URODZENIA:  99

STAN POSTACI:  Obolała i senna, pachnie dawno niewietrzoną pościelą.
NIEWOLNIK/PAN:  jedyna, na zawsze, Szarenka.
STATUS MAJĄTKOWY:  zamożny.
EKWIPUNEK:  Złota aksamitka na szyi, muślinowa suknia.

GŁOS - CZYTANIE I PISANIE - EMPATIA - ODPORNOŚĆ NA TRUCIZNY


Wysłany: 2016-01-21, 00:55   Rośliny i ich zbieranie
   TYTUŁY: Świąteczny Duch
   MULTIKONTA: Cocatrice.• Rośliny i ich zbieranie •
    &1 ZIELNIK
ZIOŁA LECZNICZE

Chaber bławatek
Występowanie: pospolity, pola, łąki, ogrody.
Napar z kwiatów zalecany jest przy chorobach nerek, stanach zapalnych kłębków i miedniczek nerkowych, przy niewydolności krążenia i w kamicy nerkowej. Zewnętrznie stosuje się go przy trudno gojących się ranach i owrzodzeniach oraz w stanach zapalnych oczu.

Chmiel zwyczajny
Występowanie: pospolity, wilgotne miejsca.
Napar usprawnia trawienie i ma właściwości uspokajające, a także ułatwia zasypianie. Wyciąg z szyszek chmielu, mający działanie bakteriobójcze, używany jest na wrzody i trudno gojące się rany.

Rumianek pospolity
Występowanie: pospolity, polany i łąki.
Wyciąg z kwiatu rumianku działa kojąco na układ oddechowy, również przeciwzapalnie, przeciwalergicznie i odkażająco. Użyty zewnętrznie pomaga na stany zapalne, owrzodzenia skóry i oparzenia.

Macierzanka tymianek
Występowanie: pospolity, łąki i pola.
Używa się go przy kaszlu, do usprawnienia trawienia, uspokajająco w niewielkich ilościach, przyspiesza gojenie ran.

Różeniec górski
Występowanie: rzadki, góry.
Wpływa korzystnie na układ nerwowy - działa uspokajająco, zwiększa poziom energii organizmu, pomaga wzmocnić wytrzymałość fizyczną, zwalcza nastroje depresyjne, łagodzi niepokój i ułatwia zasypianie.

Mak polny
Występowanie: pospolity, polany.
W bardzo małych ilościach ziarenka maku działają przeciwzapalnie i uspokajająco, w większych powoduje zatrucie organizmu, śpiączkę, a nawet śmierć.

Mniszek lekarski (mlecz)
Występowanie: pospolity, skraje lasów.
Stosowany zewnętrznie przyspiesza proces gojenia, wewnętrzne - pomaga oczyścić organizm z toksy i ułatwia trawienie.

Babka lancetowata
Występowanie: umiarkowana, łąki, polany, zbocza górskie.
Działa kojąco na bóle brzucha i przyspiesza gojenie ran, ma również działanie wykrztuśne i pomaga w leczeniu schorzeń gónych dróg oddechowych. Odwar wykorzystuje się zewnętrznie do przemywania oczu w zapaleniu spojówek.

Dziurawiec lekarski
Występowanie: umiarkowany, łąki, polany, brzegi rzek.
Działa przeciwzapalnie, wykrztuśnie i dezynfekcyjnie, pobudza trawienie, ma także niewielkie działanie uspokajające i antydepresyjne. Zewnętrznie ułatwia gojenie ran i oparzeń.

Melisa lekarska
Występowanie: pospolita, tereny zacienione i wilgotne.
Uspokaja, pobudza trawienie, łagodzi zranienia i ukąszenia owadów, pomaga przy bezsenności, bólu głowy i gorączce.

Krwawnik pospolity
Występowanie: umiarkowany, łąki, pola.
Ma działanie przeciwzapalnie i przeciwkrwotoczne, można stosować zewnętrznie w celu łagodzenia stanów zapalnych skóry i błon śluzowych oraz na rany, aby przyspieszyć gojenie.

Ogórecznik lekarski
Występowanie: umiarkowany, wioska, łąki, polany i lasy.
Działa przeciwzapalnie, uspokajająco i bakteriobójczo, można stosować na zapalenia skóry, oparzenia, odmrożenia, trudno gojące się rany.

Nagietek lekarski
Występowanie: pospolity, wioska, łąki, obrzeża lasów.
Przyspiesza gojenie ran, pomaga przy stanach zapalnych, usprawnia trawienie, a także pomaga przy zapaleniu spojówek.

Tatarak zwyczajny
Występowanie: pospolity, tereny podmokłe, brzegi rzek i jezior.
Korzenie mają działanie stymulujące, uspokajające, przeciwskurczowe, a nawet halucynogenne (w zależności od dawki i zażywającego).

Żarnowiec miotlasty
Występowanie: rzadki; tereny piaszczyste, łąki, nieużytki.
Zmniejsza wrażliwość i przewodnictwo nerwowe w mięśniu sercowym, a tym samym częstotliwość i amplitudę skurczów. Stosuje się je przy migotaniu przedsionków, częstoskurczu, przy zaburzeniach krążenia obwodowego. Stosowany także w celu wywoływania i pobudzania skurczów porodowych. Kwiaty są ekstremalnie toksyczne przy zjedzeniu, lecz po wysuszeniu mogą być palone (mają właściwości odprężające).

Kozłek lekarski (waleriana)
Występowanie: umiarkowana; ogrody, pola.
Napar z liści działa usypiająco i uspokajająco.

Wrotycz pospolity
Występowanie: pospolity; łąki, pola, skraje lasów, przy traktach.
Kwiaty, liście i sok z owoców stymulują macicę, zapobiegają histerii, a także są pomocne przy leczeniu chorób skóry oraz stłuczeń. Skuteczny przy infekcjach pasożytniczych, głównie zewnętrznych (spożycie odpowiednio dużych dawek powoduje zatrucie). Młode pączki i koszyczki kwiatowe znalazły zastosowanie w kuchni jako przyprawa i przekąska.

Arnika górska
Występowanie: rzadka; góry.
Stosowana zewnętrznie na krwiaki, stłuczenia, obrzęki pourazowe, oparzenia, ukąszenia owadów, a także do płukania jamy ustnej. Koszyczki kwiatowe mają liczne substancje czynne o działaniu przeciwzapalnym, przeciwreumatycznym i antyseptycznym. Stosowana wewnętrznie wzmacnia i uszczelnia ściany naczyń krwionośnych, działa przeciwzakrzepowo oraz poprawia krążenie krwi. Przeciwwskazania: nadwrażliwość dolnych dróg oddechowych (może doprowadzić do obfitego krwawienia).ROŚLINY TRUJĄCE

Bez czarny
Występowanie: umiarkowany, zarośla, skraje lasów, góry, okolice wody.
Niedojrzałe owoce bzu wywołują zatrucie, które objawia się osłabieniem organizmu, bólem głowy, nudnościami i wymiotami, zaburzeniami oddychania.

Bluszcz pospolity
Występowanie: pospolity, lasy, miasto.
Liście i owoce tej rośliny powodują podrażnienie przewodu pokarmowego, biegunka i wymioty, gorączka, trudności w oddychaniu. W dużych ilościach śpiączka, a nawet śmierć.

Tojad mocny
Występowanie: umiarkowany, góry, wzgórza, obrzeża lasów, okolice wody.
Początkowo działa pobudzająco, a później - paraliżująco, powoduje stany zapalne skóry, zatrucie całego organizmu, ślinotok, drgawki. Większa dawka może być śmiertelna.

Konwalia majowa
Występowanie: rzadka, lasy, miejskie parki i ogrody.
Cała roślina (lub np. woda, w której zanurzona była jej część) może wywołać osłabienie organizmu, ból głowy, nudności i wymioty, konwulsje, zaburzenia pracy serca, nawet śmierć.

Cis pospolity
Występowanie: pospolity, lasy.
Biegunka, zaburzenia układu oddechowego i pracy serca, w dużych ilościach śmierć.

Jaskółcze ziele
Występowanie: umiarkowane, skraje lasów, zarośla, miasto.
Cała roślina, a szczególnie korzeń, może wywołać wymioty, krwawą biegunkę, w większych ilościach śpiączkę, śmierć

Śnieżyczka przebiśnieg
Występowanie: umiarkowany, wszędzie późną zimą.
Wywołuje wymioty i biegunkę.

Pokrzyk wilcza jagoda
Występowanie: umiarkowana, obrzeża lasów i leśne poręby.
Zmniejszają napięcie mięśni gładkich, działają hamująco na układ nerwowy przywspółczulny,
rozszerzają źrenicę oka, zmniejszają wydzielanie wszystkich gruczołów. Nawet niewielka dawka potrafi być śmiertelna.

Mandragora lekarska
Występowanie: rzadka, można ją spotkać na łąkach i polanach.
Korzeń ma własności narkotyzujące, pobudzające i silnie psychoaktywne. Spożywana w większych ilościach może wywołać podrażnienie dróg oddechowych, a także delirium. Stosowana do produkcji środków przeciwbólowych. Uchodzi za afrodyzjak. Jagody są jadalne.

Muchomor czerwony
Występowanie: umiarkowany, lasy, polany.
Wywołuje zawroty głowy, świąd, nudności, drętwość łap, letarg, halucynacje i wzmożoną wrażliwość na dźwięki. Poza tym można doznać uczucia mocy, ogromnej energii oraz siły. Wysoce toksyczny, lecz niewielkie ilości mogą być spożyte po obróbce cieplnej (suszenie na słońcu, pieczenie).

Wilec błękitny
Występowanie: rzadki, nieużytki, ogrody.
Nasiona lub wywar z nich mogą wywołać silne halucynacje. Stymuluje macicę. Może uszkodzić wątrobę.

Żywokost lekarski
Występowanie: pospolity; łąki, brzegi jezior.
Korzeń jest silnie trujący; stosowanie wyciągu wewnętrznie może skutkować zatruciem. Długotrwałe stosowanie powoduje stopniowe i początkowo nieuchwytne uszkodzenie wątroby i płuc. W odpowiednich dawkach wyciągi oraz wywary mają działanie ściągające, powlekające i regenerujące

UWAGA: na florę Dei składają się rośliny typowe dla Europy centralnej i północnej. Nie wszystkie zostały zawarte w zielniku; zachęcam do uzupełniania listy, jeśli sytuacja tego wymaga.


    &2 ZBIERANIE ZIÓŁ
~podobnie jak polowania, dzieli się na trzy kategorie, które są przypisane do konkretnych roślin w zależności od stopnia ich występowania.

1.POSPOLITE
Każdy może je zdobyć sam; interwencja MG nie jest wymagana. Wystarczy opisać, jak postać odnajduje poszukiwane zioło. W opisie należy zwrócić uwagę na miejsce występowania danej rośliny, o ile zostało ono podane.


2.UMIARKOWANE
O ile postać posiada umiejętność Zielarstwo, może je poprowadzić sama, bez udziału MG. W pozostałych przypadkach akcja wymaga nadzoru i przebiega według schematu, którego pierwszym etapem jest pojawienie się w odpowiednim temacie, a następnie:
- zainicjowanie poszukiwania ziół, po którym następuje komentarz MG wraz z opisem sytuacji (czy w zasięgu wzroku znajdują się jakieś rośliny, jak daleko, jak wyglądają, itp) i być może kontynuacja poszukiwań,
- odnalezienie rośliny oraz jej opis podany przez MG, po którym user może się zorientować, z jakim ziołem ma do czynienia, lub przeszkoda (brak roślin w zasięgu wzroku, pojawienie się drapieżnika, przeszkody terenowe). W razie niepowodzenia można podejmować kolejne próby. Błędne rozpoznanie znaleziska może mieć nieprzyjemne następstwa, np. jeśli tojad mylnie zidentyfikujemy jako krwawnik, a następnie zaaplikujemy choremu, możemy jedynie pogorszyć jego stan.

Odbycie ok. 7 udanych poszukiwań stopnia umiarkowanego może skutkować otrzymaniem przez postać umiejętności Zielarstwa.


3.RZADKIE
Przypomina opisane powyżej, lecz może do niego przystąpić jedynie postać posiadająca umiejętność Zielarstwa i nawet ona musi prosić MG o sędziowanie, jeśli wybiera się na poszukiwanie roślin z tej listy.

Wilki, które nie znają się na zielarstwie, mogą odnaleźć rośliny z listy "rzadkich" jedynie przez przypadek; jest to możliwe w trakcie poszukiwań stopnia 2. Miejcie się więc na baczności! Być może zioło opisywane przez MG pochodzi właśnie z "listy rzadkości"!


 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Ten temat jest zablokowany bez możliwości zmiany postów lub pisania odpowiedzi
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  


© Deireadh
Zakaz kopiowania treści oraz kodów
zawartych na forum bez pozwolenia administracji.

Szata graficzna i kody autorstwa Runthora i Viserysa.
Pola profilu w oparciu o corazon.BlackButler HogwartDream Krol Lew

Vampire Knight