This page is hosted for free by cba.pl, if you are owner of this page, you can remove this message and gain access to many additional features by upgrading your hosting to PRO or VIP for just 5.83 PLN.
Do you want to support owner of this site? Click here and donate to his account some amount, he will be able to use it to pay for any of our services, including removing this ad.
Strony WWWSerwery VPSDomenyHostingDarmowy Hosting CBA.pl


 Ogłoszenie 

Aen Safirrespeath
Zaprawdę powiadam wam; oto nadchodzi dzień smrodu i zgnilizny, dzień wilczej zagłady. Nadchodzi Czas Białej Mgły i Czarnej Dupy, Czas Szaleństwa i Czas Siusiactwa, Tedd Deireadh, Ted Bundy, Czas Końca. Świat umrze i się nie odrodzi. Nie odrodzi się z Chęci Userów, z Pstrąga w Moim Zadzie, z Płaczu Ranfo. Ranfo, która nie przestanie płakać, lecz wpadnie w depresję. Moshi moshi, bakayaro! Tak będzie! Wypatrujcie siusiaków! Jakie to będą siusiaki, rzeknę wam - wprzód z mogił powstaną umarli, wrócą duchy niespokojne, żądne waszej krwi i łez. Niebo rozstąpi się na dwoje, i zstąpi czworo Bogów Admynów, i zapewni wam ostateczną rozrywkę przed zniszczeniem świata. A potem będzie tylko ciemność i brak możliwości zarejestrowania się. Tak rzekła Wieszczka Safira i Tak Się Stanie!

Pogoda
Lato dobiega końca i z drzew lecą uschnięte siusiaki. Nasila się wschodni wiatr, przynosząc ostatnie ciepłe podmuchy i obiecujący zapach mamałygi. Zaobserwowano nietypowy kierunek ptasich migracji; miast kierować się ku krainom południowym, zwierzęta odlatują we wszystkie strony świata. Wędrowcy powracający z gór twierdzą, że skały wydają z siebie buczące dźwięki.

Wieści z Cesarstwa
Jeśli ktoś kiedykolwiek chce popisać, to DIALB prosi o kontakt przez GG/PW :):)))):)))))))

Madraí Fiáin

» W całym Cesarstwie krążą plotki o rychłym końcu świata, który został jakoby przewidziany przez tajemniczą Wieszczkę Safirę. Wyznawcy przepowiedni zbierają się w grupki i krążą po traktach, głosząc słowa Aen Safirrespeath.
» Podobno ktoś widział w pałacu Echnatona, Ostatniego Legata Deireadh, utyskującego na nadmiar lewactwa i strzelającego zabójcze facepalmy. Wilk, który zawsze miał łeb na karku, stracił głowę!
» Nawiedzone Ignisdae - po mieście krążą duchy martwych obywateli. Mieszkańcy są przerażeni, kapłani nakazują spokój i modlitwę.
» Od niedawna w rejonach zbiorowych mogił ofiar nosówki wyczuwalne są lekkie trzęsienia ziemi. Uczeni ostrzegają: to może być niebezpieczne!
» Dramat niedoszłych matek: kilkanaście wader przysięga, że widziały swoje martwe dzieci, demoniczno uskrzydlone i przelatujące nad Dolnym Miastem.
» Wieści z frontu: na Północy pojawił się gigantyczny, płaski statek wykonany z pazurów - artystyczna rzeźba dzikusów czy kolejne paranormalne zjawisko?
» W Lustrze Niebios zaobserwowano wysyp tańczących mątw. Polna Warta odradza wybieranie się w to miejsce na randki.
» Pod miastem odnaleziono jaskinię, a w niej klapę, na której siedzi trójgłowy wilk. Na pewno da się go jakoś udobruchać.
» Wieści Nie Mają Sensu: pijaństwo rzutuje na jakość informacji. "Elektra znów nietrzeźwa" - potwierdza reszta ekipy.

Poprzedni temat «» Następny temat
Zamknięty przez: Elektra
2015-10-25, 02:04
Rody szlacheckie
Autor Wiadomość
Elektra Duchess of Ignisdae.
ród cesarski

dama dworu

PŁEĆ:  samica
ROK URODZENIA:  99

STAN POSTACI:  Obolała i senna, pachnie dawno niewietrzoną pościelą.
NIEWOLNIK/PAN:  jedyna, na zawsze, Szarenka.
STATUS MAJĄTKOWY:  zamożny.
EKWIPUNEK:  Złota aksamitka na szyi, muślinowa suknia.

GŁOS - CZYTANIE I PISANIE - EMPATIA - ODPORNOŚĆ NA TRUCIZNY


Wysłany: 2015-10-25, 02:00   Rody szlacheckie
   TYTUŁY: Świąteczny Duch
   MULTIKONTA: Cocatrice.WSZYSCY CZŁONKOWIE DANEGO RODU LUB ORGANIZACJI POWINNI ZNAĆ SIĘ NAWZAJEM (CHOĆBY POBIEŻNIE)!


• Rody szlacheckie •
WAŻNE - każdy szlachcic jest wilkiem urodzonym na terenach Cesarstwa i przynależy do któregoś z rodów - jednego z trzech rodów starej arystokracji lub jednego z czterech nowych rodów szlacheckich. Wyboru dokonuje się na początku gry. Szczenięta, jeżeli są urodzone po parze pochodzącej z różnych rodów, zazwyczaj stają się członkami rodu ojca.

Opis rodu nie narzuca Ci historii, charakteru i kierunku rozwoju postaci; jest to ogólna charakterystyka rodziny, z której może wywodzić się Twoja postać.

- zapisy otwarte.
- zapisy zamknięte.

  DYNASTIA CESARSKA
Dynastia cesarska ciągnie się od założyciela Deireadh, Éibheara. Ostatni cesarz to Celiador, który został zamordowany w zamachu - następcą tronu jest młody Rasaere.
Można tworzyć postaci będące kuzynostwem Celiadora i Rasaere. Celiador miał dwie siostry w swoim wieku (urodzone w 89AE; ich konta także można stworzyć), które mogą mieć teraz własne potomstwo. Oprócz tego można tworzyć kuzynów dalszego stopnia.

Wilki urodzone w Cesarskiej Dynastii nie posiadają nazwiska pochodzącego od konkretnego rodu, gdyż stoją ponad nimi. Przy prezentacji (przedstawianiu się) mogą jednak posłużyć się szlachetną formułą: "Syn [...], Z Krwi Éibheara", gdyż wszystkie pochodzą od Pierwszego Cesarza.

  RÓD LINDEGRIM
Ponad wiekowy ród. Niektórzy mówią, że powstał wraz z narodzinami Cesarstwa, a inni, że nawet przed nim. Zawsze odznaczał się bardzo nikłą liczbą swoich przedstawicieli w linii męskiej, przez co nieraz mieli ogromne problemy. Na dziś dzień po świecie chodzą tylko dwa wilki o tym nazwisku – Saga Christal i jej młodszy brat Bronkeay*. Specyfiką tego rodu jest to, że wywodzą się z zupełnie innej linii niż aktualna dynastia cesarska. Członkowie Lindegrimów skupiali się zawsze na podróżach oraz odkrywaniu świata przez co prężnie rozwijali gospodarkę Cesarstwa, a ich specjalizacją stała się ekonomia, co pozwoliło im zbić ogromną fortunę, której nie ma kto wydawać. Legendy głoszą, że pochodzą oni od upadłej gwiazdy, inni mówią, że od tajemniczej bogini, zaś jeszcze inni, że to oni mają coś wspólnego z czarownicami oraz barierą roztoczoną nad całym Cesarstwem.
* Oznacza to, że nikt inny nie może grać postacią należącą do Rodu Lindegrim.  RODY GŁÓWNE - ARYSTOKRACJA
Stare rody szlacheckie, powstałe ponad 50 lat temu. Ich protoplaści brali udział w pierwszych wojnach toczonych przez Cesarstwo i zostali nagrodzeni najwyższymi tytułami. Arystokraci niezbyt pochlebnie wyrażają się o nowych rodach, uważają się za prawdziwą szlachtę, zaś niewolników traktują z wielką pogardą. Rody te są wyjątkowo bogate i mają dobrą opinię w rodzinie królewskiej. Stawiają na rozwój umysłu, ale nie zaniedbują także ciała.
  Gammahr - ród, który specjalizuje się w retoryce, pisaniu oraz czytaniu. Potrafią się pięknie wysławiać, a niektórzy opanowali również do perfekcji umiejętność manipulacji. Z racji swoich umiejętności najczęściej zajmują pozycje w Radzie Starszych lub inne blisko Cesarza.

  Aeciasohr - ten z kolei ród ma wielkie zasługi w dziedzinie astronomii, matematyki i filozofii, co daje im ogromne bogactwo i nie mniejszy tupet. Z Aeciasohr wywodzą się liczni autorzy uznanych ksiąg, wilki bardzo wykształcone, ale przy tym mające skłonność do wywyższania się.

  Scaeluhr - ród, który specjalizuje się w medycynie. Są świetnymi znachorami i potrafią znaleźć zastosowanie dla każdej rośliny, co zresztą chętnie spisują. Jako swój symbol przyjęli węża z laski boga Askleta. Pojawiają się tu również wilki, które oddają się religii i próbują poznać tajemnice bogów.  RODY POBOCZNE - SZLACHTA
Rody powstałe po roku 89, od czasu rozpoczęcia wojny z państwami północy. Ostatni cesarz, Celiador, oraz jego ojciec i poprzednik Flavius, nadały tym rodzinom status z różnych przyczyn - głównie z powodu użyteczności.
  Anagort - odczyniają klątwy i uroki, od lat zajmują się także misternym rzemiosłem. Są użyteczni, lecz nie cieszą się zbytnio aprobatą w oczach innych. Nie mogą przełamać bariery oddzielającej cesarstwo od reszty świata.

  Lordaar - najczęściej wojownicy - liczni, choć niezbyt dobrze usytuowani. Wyniesieni do szlachty na samym początku wojny, aby zachęcić wilki do zaciągania się do wojska.

  Ernevar - potężni prawie tak jak rody główne; zarządcy ziem i znani handlarze. W czasie wojny wyłożyli wiele srebrników na wojsko, w zamian za co Celiador nadał im przywileje szlacheckie.

  Polun - najbardziej bezwzględny ród, specjalizujący się w szpiegostwie, skrytobójstwach oraz pozyskiwaniu i sprzedawaniu informacji. Wilki z tego rodu już przed laty, zanim otrzymały przywileje, utworzyły organizację nazywaną Krukami.
Opis Rodu Lindegrim wykonała Saga Christal

 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Ten temat jest zablokowany bez możliwości zmiany postów lub pisania odpowiedzi
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  


© Deireadh
Zakaz kopiowania treści oraz kodów
zawartych na forum bez pozwolenia administracji.

Szata graficzna i kody autorstwa Runthora i Viserysa.
Pola profilu w oparciu o corazon.BlackButler HogwartDream Krol Lew

Vampire Knight