This page is hosted for free by cba.pl, if you are owner of this page, you can remove this message and gain access to many additional features by upgrading your hosting to PRO or VIP for just 5.83 PLN.
Do you want to support owner of this site? Click here and donate to his account some amount, he will be able to use it to pay for any of our services, including removing this ad.
Strony WWWSerwery VPSDomenyHostingDarmowy Hosting CBA.pl


 Ogłoszenie 

Aen Safirrespeath
Zaprawdę powiadam wam; oto nadchodzi dzień smrodu i zgnilizny, dzień wilczej zagłady. Nadchodzi Czas Białej Mgły i Czarnej Dupy, Czas Szaleństwa i Czas Siusiactwa, Tedd Deireadh, Ted Bundy, Czas Końca. Świat umrze i się nie odrodzi. Nie odrodzi się z Chęci Userów, z Pstrąga w Moim Zadzie, z Płaczu Ranfo. Ranfo, która nie przestanie płakać, lecz wpadnie w depresję. Moshi moshi, bakayaro! Tak będzie! Wypatrujcie siusiaków! Jakie to będą siusiaki, rzeknę wam - wprzód z mogił powstaną umarli, wrócą duchy niespokojne, żądne waszej krwi i łez. Niebo rozstąpi się na dwoje, i zstąpi czworo Bogów Admynów, i zapewni wam ostateczną rozrywkę przed zniszczeniem świata. A potem będzie tylko ciemność i brak możliwości zarejestrowania się. Tak rzekła Wieszczka Safira i Tak Się Stanie!

Pogoda
Lato dobiega końca i z drzew lecą uschnięte siusiaki. Nasila się wschodni wiatr, przynosząc ostatnie ciepłe podmuchy i obiecujący zapach mamałygi. Zaobserwowano nietypowy kierunek ptasich migracji; miast kierować się ku krainom południowym, zwierzęta odlatują we wszystkie strony świata. Wędrowcy powracający z gór twierdzą, że skały wydają z siebie buczące dźwięki.

Wieści z Cesarstwa
Jeśli ktoś kiedykolwiek chce popisać, to DIALB prosi o kontakt przez GG/PW :):)))):)))))))

Madraí Fiáin

» W całym Cesarstwie krążą plotki o rychłym końcu świata, który został jakoby przewidziany przez tajemniczą Wieszczkę Safirę. Wyznawcy przepowiedni zbierają się w grupki i krążą po traktach, głosząc słowa Aen Safirrespeath.
» Podobno ktoś widział w pałacu Echnatona, Ostatniego Legata Deireadh, utyskującego na nadmiar lewactwa i strzelającego zabójcze facepalmy. Wilk, który zawsze miał łeb na karku, stracił głowę!
» Nawiedzone Ignisdae - po mieście krążą duchy martwych obywateli. Mieszkańcy są przerażeni, kapłani nakazują spokój i modlitwę.
» Od niedawna w rejonach zbiorowych mogił ofiar nosówki wyczuwalne są lekkie trzęsienia ziemi. Uczeni ostrzegają: to może być niebezpieczne!
» Dramat niedoszłych matek: kilkanaście wader przysięga, że widziały swoje martwe dzieci, demoniczno uskrzydlone i przelatujące nad Dolnym Miastem.
» Wieści z frontu: na Północy pojawił się gigantyczny, płaski statek wykonany z pazurów - artystyczna rzeźba dzikusów czy kolejne paranormalne zjawisko?
» W Lustrze Niebios zaobserwowano wysyp tańczących mątw. Polna Warta odradza wybieranie się w to miejsce na randki.
» Pod miastem odnaleziono jaskinię, a w niej klapę, na której siedzi trójgłowy wilk. Na pewno da się go jakoś udobruchać.
» Wieści Nie Mają Sensu: pijaństwo rzutuje na jakość informacji. "Elektra znów nietrzeźwa" - potwierdza reszta ekipy.

Poprzedni temat «» Następny temat
Zamknięty przez: Elektra
2015-10-25, 02:04
Historia krainy i fabuła
Autor Wiadomość
Elektra Duchess of Ignisdae.
ród cesarski

dama dworu

PŁEĆ:  samica
ROK URODZENIA:  99

STAN POSTACI:  Obolała i senna, pachnie dawno niewietrzoną pościelą.
NIEWOLNIK/PAN:  jedyna, na zawsze, Szarenka.
STATUS MAJĄTKOWY:  zamożny.
EKWIPUNEK:  Złota aksamitka na szyi, muślinowa suknia.

GŁOS - CZYTANIE I PISANIE - EMPATIA - ODPORNOŚĆ NA TRUCIZNY


Wysłany: 2015-10-25, 00:50   Historia krainy i fabuła
   TYTUŁY: Świąteczny Duch
   MULTIKONTA: Cocatrice.HISTORIA CESARSTWA DEIREADH

Przed przeszło stu laty wilki na ziemiach, na których teraz istnieje Cesarstwo, żyły w trzech skonfliktowanych Watahach - walki między nimi toczyły się wiele lat, a żadna nie zdołała zdobyć wyraźnej przewagi nad innymi. Wilki walczyły o wszystko: o terytorium, pożywienie, a nawet wadery i szczenięta.

Pojawił się jednak pewien wilk, który przybył z daleka, głosząc ideę pokoju i krzewiąc wiarę w swoje bóstwa. Jego imię brzmiało Éibhear; z podań wiadomo, że był to basior o czystym umyśle i mądrych, spokojnych oczach. Gdy ujrzał, że wilki mordują się nawzajem bez opamiętania, za cel postawił sobie zakończenie tej wojny. Negocjował z przywódcami trzech Watah, aż doprowadził do ich spotkania i omawiania warunków rozejmu. Gdy pojawili się przywódcy, Éibhear wymierzył im sprawiedliwość - i w pojedynkę zamordował nieudolnych przywódców. Następnie proklamował powstanie nie Watahy, lecz wspólnego Cesarstwa Deireadh, i ogłosił się jego pierwszym cesarzem.

Istnieją dwie teorie, dlaczego wilk to zrobił - jedna mówi, że był natchniony przez bóstwa i to one pokazały mu tę drogę. Zwolennicy drugiej teorii twierdzą, że Éibhear od początku chciał władzy nad wielką grupą wilków lub oszalał i zaślepiła go ta perspektywa. Éibhear rządził jeszcze 8 lat, tworząc fundamenty państwa, które przetrwało do dziś. Cesarz przejął opuszczone przez ludzi miasto, wraz z pięknym pałacem, w którym zamieszkał.
W trakcie naturalnej ewolucji państwa Éibheara wykształciła się warstwa wyższa, walcząca i przebywająca blisko cesarzy, i niższa, która nie miała tak wielu uprawnień i głównie pracowała.
Wojska Cesarskie, począwszy od czasów trzeciego Cesarza - Riordana - podporządkowały sobie coraz więcej terenów i wilków. Jeńcy w krótkim czasie stali się nową warstwą, niewolnikami, którzy byli podporządkowani tylko rządzącym i nie mieli żadnych praw. Ekspansja w końcu ustała, a wojacy przerodzili się w arystokrację - około 50 lat po powstaniu Cesarstwa, pomiędzy panowaniem szóstego i siódmego Cesarza, istniały już 3 rody: Gammahr, Aeciasohr i Scaeluhr.

TERAZ

Pokój trwał niemal 50 kolejnych lat, gdy słabiej wykształcone państwa północne poczęły atakować granice Cesarstwa. Działo się to w Roku Carskim 89, za panowania Flaviusa - od tego czasu powstały nowe rody średniej szlachty, wyniesione spośród obywateli do tej rangi z powodu swojej użyteczności w wojnie lub nadzwyczajnego bogactwa. Walki nie toczą się na terenach Cesarstwa - na nowo uformowane wojska są potężne i próbują powstrzymać napływ wilków z północy.

Jednak w samym Cesarstwie nie dzieje się dobrze. Jakby mało było wojny na północy, cesarz Celiador, wywodzący się od samego Éibheara, został zamordowany przez tajemniczego skrytobójcę w piątym roku swego panowania. Obecnie Cesarstwem rządzi Lebredhel, regentka, partnerka Celiadora i matka jego następcy, Rasaere.

To właśnie regentka nakazała wojskom rozdzielić się i zaatakować sąsiednie królestwo, Captivity. Obalenie systemu, który zakładał istnienie szlachty i niewolników, przez tamtejsze wilki, było tylko wymówką do inwazji; regentka została poinformowana, że w Captivity ponoć ukrywa się zabójca jej ukochanego Celiadora. Ostatecznie wilk ten nie został odnaleziony, a Cesarstwo zdobyło nowych niewolników. Pomoc władcy sąsiedniego mocarstwa, Ydheem, podczas ataku na bezwartościowe Captivity kupiła trzema prowincjami leżącymi na południu. Lebredhel opodatkowała też m. in. prostytucję, handel dobrami luksusowymi, posiadanie więcej niż jednego niewolnika - wszystko to, aby zakończyć wojnę z ludami północy, czego bez zwiększenia wydatku na armię nie można dokonać.

Regentka teraz musi poradzić sobie nie tylko z wojną, ale też niezadowoloną arystokracją, która uznaje powstanie nowych rodów szlacheckich za zagrożenie dla Cesarstwa, obywatelami, którzy płacą coraz większe podatki, i niewolnikami, którzy nie mogą już wytrzymać okrucieństwa szlachty. Do tego dochodzą czarownice - trzy tajemnicze wilczyce ze północy Cesarstwa, które odgrodziły Cesarstwo od Captivity magiczną barierą, uniemożliwiającą wilkom wydostanie się z Deireadh...

» OŚ CZASU «O CESARSTWIE DEIREADH
STOLICA: Ignisdae
WŁADZĘ SPRAWUJE: regentka Lebredhel
OSTATNI CESARZ: Celiador, partner Lebredhel; zamordowany w zamachu
NASTĘPCA TRONU: syn Lebredhel i Celiadora, Rasaere

Każdy szlachcic ma prawo do własnego niewolnika - nawet więcej niż jednego.

Wszystkie sąsiednie państwa mają podobny ustrój, oparty na istnieniu szlachty, obywateli i niewolników. Trwa wojna z państwami północnymi, tocząca się na ziemiach poza Cesarstwem.

Trzy tajemnicze Czarownice odgrodziły Cesarstwo od innych ziem magiczną barierą, przerwaną tylko na małym skrawku na północy, aby wojska mogły swobodnie przechodzić. Bariera sprawia, że na chwilę obecną nie można się wydostać z Cesarstwa.

 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Ten temat jest zablokowany bez możliwości zmiany postów lub pisania odpowiedzi
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  


© Deireadh
Zakaz kopiowania treści oraz kodów
zawartych na forum bez pozwolenia administracji.

Szata graficzna i kody autorstwa Runthora i Viserysa.
Pola profilu w oparciu o corazon.BlackButler HogwartDream Krol Lew

Vampire Knight