This page is hosted for free by cba.pl, if you are owner of this page, you can remove this message and gain access to many additional features by upgrading your hosting to PRO or VIP for just 5.83 PLN.
Do you want to support owner of this site? Click here and donate to his account some amount, he will be able to use it to pay for any of our services, including removing this ad.
Strony WWWSerwery VPSDomenyHostingDarmowy Hosting CBA.pl


 Ogłoszenie 

Aen Safirrespeath
Zaprawdę powiadam wam; oto nadchodzi dzień smrodu i zgnilizny, dzień wilczej zagłady. Nadchodzi Czas Białej Mgły i Czarnej Dupy, Czas Szaleństwa i Czas Siusiactwa, Tedd Deireadh, Ted Bundy, Czas Końca. Świat umrze i się nie odrodzi. Nie odrodzi się z Chęci Userów, z Pstrąga w Moim Zadzie, z Płaczu Ranfo. Ranfo, która nie przestanie płakać, lecz wpadnie w depresję. Moshi moshi, bakayaro! Tak będzie! Wypatrujcie siusiaków! Jakie to będą siusiaki, rzeknę wam - wprzód z mogił powstaną umarli, wrócą duchy niespokojne, żądne waszej krwi i łez. Niebo rozstąpi się na dwoje, i zstąpi czworo Bogów Admynów, i zapewni wam ostateczną rozrywkę przed zniszczeniem świata. A potem będzie tylko ciemność i brak możliwości zarejestrowania się. Tak rzekła Wieszczka Safira i Tak Się Stanie!

Pogoda
Lato dobiega końca i z drzew lecą uschnięte siusiaki. Nasila się wschodni wiatr, przynosząc ostatnie ciepłe podmuchy i obiecujący zapach mamałygi. Zaobserwowano nietypowy kierunek ptasich migracji; miast kierować się ku krainom południowym, zwierzęta odlatują we wszystkie strony świata. Wędrowcy powracający z gór twierdzą, że skały wydają z siebie buczące dźwięki.

Wieści z Cesarstwa
Jeśli ktoś kiedykolwiek chce popisać, to DIALB prosi o kontakt przez GG/PW :):)))):)))))))

Madraí Fiáin

» W całym Cesarstwie krążą plotki o rychłym końcu świata, który został jakoby przewidziany przez tajemniczą Wieszczkę Safirę. Wyznawcy przepowiedni zbierają się w grupki i krążą po traktach, głosząc słowa Aen Safirrespeath.
» Podobno ktoś widział w pałacu Echnatona, Ostatniego Legata Deireadh, utyskującego na nadmiar lewactwa i strzelającego zabójcze facepalmy. Wilk, który zawsze miał łeb na karku, stracił głowę!
» Nawiedzone Ignisdae - po mieście krążą duchy martwych obywateli. Mieszkańcy są przerażeni, kapłani nakazują spokój i modlitwę.
» Od niedawna w rejonach zbiorowych mogił ofiar nosówki wyczuwalne są lekkie trzęsienia ziemi. Uczeni ostrzegają: to może być niebezpieczne!
» Dramat niedoszłych matek: kilkanaście wader przysięga, że widziały swoje martwe dzieci, demoniczno uskrzydlone i przelatujące nad Dolnym Miastem.
» Wieści z frontu: na Północy pojawił się gigantyczny, płaski statek wykonany z pazurów - artystyczna rzeźba dzikusów czy kolejne paranormalne zjawisko?
» W Lustrze Niebios zaobserwowano wysyp tańczących mątw. Polna Warta odradza wybieranie się w to miejsce na randki.
» Pod miastem odnaleziono jaskinię, a w niej klapę, na której siedzi trójgłowy wilk. Na pewno da się go jakoś udobruchać.
» Wieści Nie Mają Sensu: pijaństwo rzutuje na jakość informacji. "Elektra znów nietrzeźwa" - potwierdza reszta ekipy.

Poprzedni temat «» Następny temat
Zamknięty przez: Elektra
2015-10-25, 02:04
Stany społeczne
Autor Wiadomość
Elektra Duchess of Ignisdae.
ród cesarski

dama dworu

PŁEĆ:  samica
ROK URODZENIA:  99

STAN POSTACI:  Obolała i senna, pachnie dawno niewietrzoną pościelą.
NIEWOLNIK/PAN:  jedyna, na zawsze, Szarenka.
STATUS MAJĄTKOWY:  zamożny.
EKWIPUNEK:  Złota aksamitka na szyi, muślinowa suknia.

GŁOS - CZYTANIE I PISANIE - EMPATIA - ODPORNOŚĆ NA TRUCIZNY


Wysłany: 2015-10-25, 00:37   Stany społeczne
   TYTUŁY: Świąteczny Duch
   MULTIKONTA: Cocatrice.SZLACHTA

To oni rządzą tą krainą. Wolno im wszystko; tworzą prawo, a jednocześnie stoją ponad nim.

Członkowie dynastii są najbardziej poważanymi członkami szlachty. Zaraz po nich plasują się trzy rody arystokracji, które mają duży wpływ na losy Cesarstwa. Pozostałe pięć rodów to świeżo upieczona szlachta, wyniesiona przez cesarzy Flaviusa i Celiadora od czasu rozpoczęcia wojny z Północą. Wszyscy szlachcice są urodzeni w Cesarstwie.

Charaktery i postawy poszczególnych członków szlachty znacznie różnią się między sobą. Większość z nich uważa, że z racji urodzenia stoją ponad obywatelami, niewolnikami i przedstawicielami innych nacji. Można wśród nich znaleźć bezlitosne i egoistyczne wilki, jak i tych, którzy współczują nawet służącym. Niektórzy chcą im pomóc i dołączają do buntu, ukrywając to oczywiście przed pozostałymi przedstawicielami swojego stanu, innym jest to zwyczajnie obojętnie.

Grupa ta ma niemal wyłączny dostęp do edukacji i chętnie z niego korzysta. Prawie każdy szlachcic potrafi czytać i pisać, a pokolenia wilków stworzyły liczne księgi, które teraz znajdują się w pałacowej bibliotece.

Szlachcic może utracić przywileje i stać się niewolnikiem jedynie za ciężkie przewinienia wobec Cesarstwa (zdrada, zamach stanu, itp).

Każdy szlachcic ma prawo do własnego niewolnika, któremu zostaje wypalony inicjał lub imię pana. Dopuszczalne są też "oznaczenia" w postaci obroży, elementu garderoby, a nawet biżuterii. Niewolnik, który nie posiada znamienia przynależności (w takiej czy innej formie), może zostać złapany i wystawiony na targu.

[LISTĘ POSZCZEGÓLNYCH RODÓW SZLACHECKICH WRAZ Z ICH OPISAMI MOŻNA ZNALEŹĆ TUTAJ]


OBYWATELE

Są to wolne wilki, ale nie mają niezliczonych przywilejów, które przysługują szlachcie. Nie mają prawa do posiadania własnych niewolników, ale mogą dać im pracę (z reguły słabo płatną).

Zazwyczaj ich uwagę absorbują proste sprawy życia codziennego i troska o byt. Rzadko ingerują w nieograniczoną władzę szlachty czy niegodne warunki, w których muszą żyć niewolnicy. Najczęściej zajmują się rzemiosłem i handlem, i to właśnie oni napędzają całą gospodarkę Cesarstwa. Wiele z nich posiada własne sklepy czy inne przybytki. Zajmują się też wyrobem alkoholu, a niektórzy zaciągają się do wojska lub zostają skrytobójcami.

Ich umiejętności są uzależnione od majątku rodziny - część potrafi pisać i czytać, innym nie było to jednak dane.

Każdy obywatel posiada Żelazną Kartę, na której znajduje się imię i płeć posiadacza, jego kolor oczu, umaszczenie, znaki szczególne, imiona rodziców oraz wygrawerowana pieczęć cesarza na odwrocie. Służy ona do odróżniania obywateli od niewolników, dlatego też każdy jest zobowiązany do noszenia jej ze sobą.

Obywatel może spaść do rangi niewolnika - najczęściej za ogromne długi lub ciężkie przewinienia wobec Cesarstwa.

NIEWOLNICY

Bezwolne wilki, które nie mogą o sobie decydować. Przez szlachtę są najczęściej uważani za narzędzia i wykorzystywani do wykonywania większości prac.

Są to wilki ciemiężone i upadlane, nie znające prawdziwej wolności (nawet, jeżeli mają pobłażliwych panów). Niektórzy godzą się na ten los i rezygnują z jakiejkolwiek walki, uznając, że takie jest ich przeznaczenie - inni zaś nienawidzą szlachciców z całej siły i pokazują to przy każdej okazji, nierzadko zsyłając na siebie ich gniew.

Większość niewolników dysponuje jedynie umiejętnościami, które umożliwiają im służenie panom. Bardzo często dobrze tropią i świetnie polują, aby zapełnić zamkową spiżarnię. Niektórzy z nich znają się na gotowaniu, inni - sprzątaniu, a jeszcze inni potrafią zajmować się szczeniętami. Zdarzają się też wilki lepiej wyszkolone, ale one najczęściej pochodzą z innych krain; te urodzone w Cesarstwie nie mają wielkich perspektyw na naukę i zazwyczaj nie potrafią czytać ani pisać. Niewielka część jest szkolona w walce.

Szlachcice najczęściej zabijają niewolników, jeżeli wyda się, że potrafią zbyt dużo.

Niewolnik nie ma możliwości awansu na szlachcica, jednak istnieją rzadkie przypadki, gdy niewolnik zarobi wystarczająco wiele srebrników, by móc wykupić się z niewoli i zostać wolnym obywatelem.

KWESTIA LEGOWISK

RODZINA CESARSKA ma komnaty na III piętrze Pałacu Cesarskiego.
ARYSTOKRACI mogą mieć komnatę w Pałacu Cesarskim (II piętro) lub dom w Górnym Mieście.
SZLACHCICE mogą mieć niewielki dom w Górnym Mieście.
OBYWATELE mogą mieć dom w Dolnym Mieście.
NIEWOLNICY najczęściej śpią w specjalnym pomieszczeniu przy komnacie lub w domu pana, mogą mieć też legowisko poza miastem.
~wszelkie wyjątki od tych reguł rozpatrywane są indywidualnie~

 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Ten temat jest zablokowany bez możliwości zmiany postów lub pisania odpowiedzi
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  


© Deireadh
Zakaz kopiowania treści oraz kodów
zawartych na forum bez pozwolenia administracji.

Szata graficzna i kody autorstwa Runthora i Viserysa.
Pola profilu w oparciu o corazon.BlackButler HogwartDream Krol Lew

Vampire Knight