This page is hosted for free by cba.pl, if you are owner of this page, you can remove this message and gain access to many additional features by upgrading your hosting to PRO or VIP for just 5.83 PLN.
Do you want to support owner of this site? Click here and donate to his account some amount, he will be able to use it to pay for any of our services, including removing this ad.
Strony WWWSerwery VPSDomenyHostingDarmowy Hosting CBA.pl


 Ogłoszenie 

Aen Safirrespeath
Zaprawdę powiadam wam; oto nadchodzi dzień smrodu i zgnilizny, dzień wilczej zagłady. Nadchodzi Czas Białej Mgły i Czarnej Dupy, Czas Szaleństwa i Czas Siusiactwa, Tedd Deireadh, Ted Bundy, Czas Końca. Świat umrze i się nie odrodzi. Nie odrodzi się z Chęci Userów, z Pstrąga w Moim Zadzie, z Płaczu Ranfo. Ranfo, która nie przestanie płakać, lecz wpadnie w depresję. Moshi moshi, bakayaro! Tak będzie! Wypatrujcie siusiaków! Jakie to będą siusiaki, rzeknę wam - wprzód z mogił powstaną umarli, wrócą duchy niespokojne, żądne waszej krwi i łez. Niebo rozstąpi się na dwoje, i zstąpi czworo Bogów Admynów, i zapewni wam ostateczną rozrywkę przed zniszczeniem świata. A potem będzie tylko ciemność i brak możliwości zarejestrowania się. Tak rzekła Wieszczka Safira i Tak Się Stanie!

Pogoda
Lato dobiega końca i z drzew lecą uschnięte siusiaki. Nasila się wschodni wiatr, przynosząc ostatnie ciepłe podmuchy i obiecujący zapach mamałygi. Zaobserwowano nietypowy kierunek ptasich migracji; miast kierować się ku krainom południowym, zwierzęta odlatują we wszystkie strony świata. Wędrowcy powracający z gór twierdzą, że skały wydają z siebie buczące dźwięki.

Wieści z Cesarstwa
Jeśli ktoś kiedykolwiek chce popisać, to DIALB prosi o kontakt przez GG/PW :):)))):)))))))

Madraí Fiáin

» W całym Cesarstwie krążą plotki o rychłym końcu świata, który został jakoby przewidziany przez tajemniczą Wieszczkę Safirę. Wyznawcy przepowiedni zbierają się w grupki i krążą po traktach, głosząc słowa Aen Safirrespeath.
» Podobno ktoś widział w pałacu Echnatona, Ostatniego Legata Deireadh, utyskującego na nadmiar lewactwa i strzelającego zabójcze facepalmy. Wilk, który zawsze miał łeb na karku, stracił głowę!
» Nawiedzone Ignisdae - po mieście krążą duchy martwych obywateli. Mieszkańcy są przerażeni, kapłani nakazują spokój i modlitwę.
» Od niedawna w rejonach zbiorowych mogił ofiar nosówki wyczuwalne są lekkie trzęsienia ziemi. Uczeni ostrzegają: to może być niebezpieczne!
» Dramat niedoszłych matek: kilkanaście wader przysięga, że widziały swoje martwe dzieci, demoniczno uskrzydlone i przelatujące nad Dolnym Miastem.
» Wieści z frontu: na Północy pojawił się gigantyczny, płaski statek wykonany z pazurów - artystyczna rzeźba dzikusów czy kolejne paranormalne zjawisko?
» W Lustrze Niebios zaobserwowano wysyp tańczących mątw. Polna Warta odradza wybieranie się w to miejsce na randki.
» Pod miastem odnaleziono jaskinię, a w niej klapę, na której siedzi trójgłowy wilk. Na pewno da się go jakoś udobruchać.
» Wieści Nie Mają Sensu: pijaństwo rzutuje na jakość informacji. "Elektra znów nietrzeźwa" - potwierdza reszta ekipy.

Poprzedni temat «» Następny temat
Przesunięty przez: Elektra
2016-08-07, 17:27
Zdrowie i choroby
Autor Wiadomość
Elektra Duchess of Ignisdae.
ród cesarski

dama dworu

PŁEĆ:  samica
ROK URODZENIA:  99

STAN POSTACI:  Obolała i senna, pachnie dawno niewietrzoną pościelą.
NIEWOLNIK/PAN:  jedyna, na zawsze, Szarenka.
STATUS MAJĄTKOWY:  zamożny.
EKWIPUNEK:  Złota aksamitka na szyi, muślinowa suknia.

GŁOS - CZYTANIE I PISANIE - EMPATIA - ODPORNOŚĆ NA TRUCIZNY


Wysłany: 2016-08-05, 03:23   Zdrowie i choroby
   TYTUŁY: Świąteczny Duch
   MULTIKONTA: Cocatrice.• Zdrowie i choroby •


Podczas samodzielnych akcji fabularnych liczbowe HP nie występuje w grze. Pojawia się dopiero wówczas, gdy mamy do czynienia z eventem, w którym udział bierze mg - i wtedy to właśnie on decyduje o ubytkach lub dopływach HP aż do chwili, gdy akcja dobiegnie końca.

• Mistrz Gry zajmuje się podliczaniem HP podczas każdej sędziowanej akcji, informując usera o wszystkich zmianach wartości punktów życia.

• Na początku magowanej akcji HP wynosi zawsze 100%, lecz tempo jego utraty jest uzależnione od podejmowanych akcji, predyspozycji fizycznych oraz ogólnego stanu postaci (przykładowo, wilk z umką wytrzymałości będzie tracił hp stosunkowo wolniej od tego, który jej nie posiada, choćby obrażenia odnoszone przez obydwu były identyczne).

• Utrata HP może wystąpić na skutek odnoszonych ran, wychłodzenia bądź przegrzania, otrucia, wycieńczenia organizmu, wstrząsu, zderzenia z rzeczywistością, otrzymaniu dużych dawek promieniowania siusiacznego, etc.

• W odzyskiwaniu HP podczas akcji może nam pomóc: opieka medyczna, odpoczynek, spożyty posiłek, zioło ( ͡° ͜ʖ ͡°) lub mikstura lecznicza, a także wszystko, co mg uzna za odpowiednią przesłankę do podratowania zdrowia postaci.

• Wilki z umiejętnościami medycznymi (Leczenie, Zielarstwo, Chirurgia, Znajomość anatomii) może udzielać pomocy, jeśli jest obecny podczas akcji. O ilości przywróconego HP decyduje jednak mg. Próby leczenia można podejmować w każdym poście, a na ich efektywność wpływają posiadane umki, stosowane metody oraz zdolność racjonalnej oceny sytuacji.

• Kiedy mg poinformuje o końcu akcji, procentowe hp znika i sami decydujemy o tym, czy w następnej fabule nasza postać wciąż będzie poraniona i obolała, czy w międzyczasie zdążyła wylizać się z ran.

• Jeśli postać odniesie w walce obrażenia dość poważne, by na stałe wpłynęły one na stan jej zdrowia (np. głęboka szrama, postrzępione ucho, odcięta łapa, urwane jądra, skradziona nerka..), zostają one wymienione przez mg w podsumowaniu eventu i trafiają do profilu w pole "trwałe urazy" (uzupełniane przez admina).

• Liczba i rodzaj obrażeń przekładają się na ubytki w HP. Im więcej hp utraconych podczas danej akcji, tym większa szansa na trwały uraz (wyjątkiem są obrażenia uszu, ogona, opuszek i innych odstających, łatwych do urwania części ciała - ich uszkodzenie skutkuje zwykle trwałym ubytkiem, ale nie pociąga za sobą dużych strat HP). Spadek HP do 0 jest tożsamy ze śmiercią postaci.


    CHOROBY
Spis części chorób, na które zapadają nasze wilki. Mg może nałożyć na postać chorobę podczas akcji, ale w zwyczajnych fabułach o zachorowaniu i wyleczeniu decydujemy sami.
W razie potrzeby, propozycje chorób nieuwzględnionych w spisie proszę podsyłać do adminów; lista jest otwarta i może być dalej uzupełniana.


Zapalenie spojówek – przyczynami są alergie, bakterie, wirusy, grzyby, ale też inne choroby oczu. Do objawów należy: wyciek z oczu, najczęściej śluzowy, lub obrzęk spojówek - ich przekrwienie, nienormalną opuchliznę, a także tworzenie się grudek.

Zapalenie uszu – przyczynami mogą być: alergia i kąpiele w stawach. Najczęściej występującym objawem jest świąd uszu. Możliwa jest silna bolesność przy próbie dotknięcia okolic uszu. Najczęściej w kanałach słuchowych stwierdza się dużą ilość wydzieliny, może to być ciemnobrązowa maź o zapachu starych skarpet lub żółta/zielonkawa, cuchnąca ropa. Czasami jedynym objawem jest świąd i nieznaczne zaczerwienienie kanału słuchowego.

Przeziębienie – nie jest zbyt groźne. Jednak nie leczone może prowadzić do przykrych konsekwencji. Objawy bardzo łatwo zauważyć i rozpoznać. Potem najlepiej udać się do medyka.

Zatrucie – najczęściej pokarmowe lub po wypiciu skażonej wody. Objawy to: bóle brzucha, zawroty głowy, osłabienie, wymioty, gorączka, a czasami też biegunka. Ważne jest, aby podczas leczenia podawać choremu dużą ilość wody. W innym wypadku może dojść do odwodnienia.

Kaszel kenelowy – choroba gorączkowa, z typowym "suchym" kaszlem, krztuszeniem się, odruchem wymiotnym, powiększonymi migdałkami i gorączką. Przenoszona drogą kropelkową. Choroba trwa 7-14 dni. Ma tendencje do samodzielnego ustąpienia, o ile nie dojdzie do przewlekłego zapalenia oskrzeli, objawiającego się długotrwałym kaszlem.

Borelioza – choroba odkleszczowa, charakterystyczne dla tej choroby jest zapalenie wraz z obrzękiem wielu stawów, rumień wędrujący na skórze, gorączka, wilk jest apatyczny i nie je. W późniejszym czasie może dojść do zapalenia stawów.

Posocznica, sepsa – jest to wewnętrzne zakażenie krwi spowodowane przez bakterie, które przedostają się do krwi poprzez głębsze, poważniejsze nieleczone rany. Choroba wywołuje otępienie, wysoką gorączkę oraz ogólne osłabienie. Mięśnie staja się "wiotkie" a wilk ma trudności z poruszaniem się.

Płonica – choroba zakaźna objawiająca się nagłą gorączką. Wkrótce pojawia się wysypka a po kilku dniach język staje się malinowy. Chory musi zachowywać szczególną ostrożność, aby nie zarazić innych wilków. Płonica nie jest szczególnie groźna, ale zignorowana może prowadzić do poważniejszych następstw.

Nosówka – wirusowa choroba zakaźna, dotykająca najczęściej szczenięta w wieku 3-6 miesięcy. Po kilku dniach od kontaktu z zarażonym zwierzęciem, u szczeniaka zaczyna się postać oddechowa choroby, objawiająca się gorączką, katarem, kaszlem, zapaleniem spojówek i zmianami w gardle. Następnie po około 10 dniach przechodzi ona w postać pokarmową - wymioty, biegunka i brak apetytu. Nawet leczona nosówka po kilku tygodniach potrafi przechodzić w swoją postać neurologiczną, która charakteryzuje się drżeniem kończyn, żuchwy, czy porażeniem. Powikłaniem po nosówce może być padaczka, problemy neurologiczne, problemy z zębami itp.

Wścieklizna – wirus tej groźnej choroby przenoszony jest w ślinie zakażonych zwierząt, najczęściej dzikich. Objawia się gorączką, złym samopoczuciem, mdłościami, bólami gardła i głowy. Najczęściej występuje też uczucie mrowienia wokół miejsca ugryzienia przez zakażone zwierzę. Kilka dni później pojawia się nieuzasadniony lęk, wrażliwość na dźwięk i światło. W miarę postępu choroby wzrasta nerwowość chorego, pojawia się wodowstręt, początkowo przy piciu, a potem na sam widok wody. Oddech chorego staje się nierówny i przerywany. W późniejszych dniach następuje zgon.

 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  


© Deireadh
Zakaz kopiowania treści oraz kodów
zawartych na forum bez pozwolenia administracji.

Szata graficzna i kody autorstwa Runthora i Viserysa.
Pola profilu w oparciu o corazon.BlackButler HogwartDream Krol Lew

Vampire Knight