Jeśli jesteś właścicielem tej strony, możesz wyłączyć reklamę poniżej zmieniając pakiet na PRO lub VIP w panelu naszego hostingu już od 4zł!
Strony WWWSerwery VPSDomenyHostingDarmowy Hosting CBA.pl


 Ogłoszenie 

Aen Safirrespeath
Zaprawdę powiadam wam; oto nadchodzi dzień smrodu i zgnilizny, dzień wilczej zagłady. Nadchodzi Czas Białej Mgły i Czarnej Dupy, Czas Szaleństwa i Czas Siusiactwa, Tedd Deireadh, Ted Bundy, Czas Końca. Świat umrze i się nie odrodzi. Nie odrodzi się z Chęci Userów, z Pstrąga w Moim Zadzie, z Płaczu Ranfo. Ranfo, która nie przestanie płakać, lecz wpadnie w depresję. Moshi moshi, bakayaro! Tak będzie! Wypatrujcie siusiaków! Jakie to będą siusiaki, rzeknę wam - wprzód z mogił powstaną umarli, wrócą duchy niespokojne, żądne waszej krwi i łez. Niebo rozstąpi się na dwoje, i zstąpi czworo Bogów Admynów, i zapewni wam ostateczną rozrywkę przed zniszczeniem świata. A potem będzie tylko ciemność i brak możliwości zarejestrowania się. Tak rzekła Wieszczka Safira i Tak Się Stanie!

Pogoda
Lato dobiega końca i z drzew lecą uschnięte siusiaki. Nasila się wschodni wiatr, przynosząc ostatnie ciepłe podmuchy i obiecujący zapach mamałygi. Zaobserwowano nietypowy kierunek ptasich migracji; miast kierować się ku krainom południowym, zwierzęta odlatują we wszystkie strony świata. Wędrowcy powracający z gór twierdzą, że skały wydają z siebie buczące dźwięki.

Wieści z Cesarstwa
Jeśli ktoś kiedykolwiek chce popisać, to DIALB prosi o kontakt przez GG/PW :):)))):)))))))

Madraí Fiáin

» W całym Cesarstwie krążą plotki o rychłym końcu świata, który został jakoby przewidziany przez tajemniczą Wieszczkę Safirę. Wyznawcy przepowiedni zbierają się w grupki i krążą po traktach, głosząc słowa Aen Safirrespeath.
» Podobno ktoś widział w pałacu Echnatona, Ostatniego Legata Deireadh, utyskującego na nadmiar lewactwa i strzelającego zabójcze facepalmy. Wilk, który zawsze miał łeb na karku, stracił głowę!
» Nawiedzone Ignisdae - po mieście krążą duchy martwych obywateli. Mieszkańcy są przerażeni, kapłani nakazują spokój i modlitwę.
» Od niedawna w rejonach zbiorowych mogił ofiar nosówki wyczuwalne są lekkie trzęsienia ziemi. Uczeni ostrzegają: to może być niebezpieczne!
» Dramat niedoszłych matek: kilkanaście wader przysięga, że widziały swoje martwe dzieci, demoniczno uskrzydlone i przelatujące nad Dolnym Miastem.
» Wieści z frontu: na Północy pojawił się gigantyczny, płaski statek wykonany z pazurów - artystyczna rzeźba dzikusów czy kolejne paranormalne zjawisko?
» W Lustrze Niebios zaobserwowano wysyp tańczących mątw. Polna Warta odradza wybieranie się w to miejsce na randki.
» Pod miastem odnaleziono jaskinię, a w niej klapę, na której siedzi trójgłowy wilk. Na pewno da się go jakoś udobruchać.
» Wieści Nie Mają Sensu: pijaństwo rzutuje na jakość informacji. "Elektra znów nietrzeźwa" - potwierdza reszta ekipy.

Poprzedni temat «» Następny temat
Przesunięty przez: Elektra
2016-08-07, 17:27
Zdrowie i choroby
Autor Wiadomość
Elektra Duchess of Ignisdae.
ród cesarski

dama dworu

PŁEĆ:  samica
ROK URODZENIA:  99

STAN POSTACI:  Obolała i senna, pachnie dawno niewietrzoną pościelą.
NIEWOLNIK/PAN:  jedyna, na zawsze, Szarenka.
STATUS MAJĄTKOWY:  zamożny.
EKWIPUNEK:  Złota aksamitka na szyi, muślinowa suknia.

GŁOS - CZYTANIE I PISANIE - EMPATIA - ODPORNOŚĆ NA TRUCIZNY


Wysłany: 2016-08-05, 03:23   Zdrowie i choroby
   TYTUŁY: Świąteczny Duch
   MULTIKONTA: Cocatrice.• Zdrowie i choroby •


Podczas samodzielnych akcji fabularnych liczbowe HP nie występuje w grze. Pojawia się dopiero wówczas, gdy mamy do czynienia z eventem, w którym udział bierze mg - i wtedy to właśnie on decyduje o ubytkach lub dopływach HP aż do chwili, gdy akcja dobiegnie końca.

• Mistrz Gry zajmuje się podliczaniem HP podczas każdej sędziowanej akcji, informując usera o wszystkich zmianach wartości punktów życia.

• Na początku magowanej akcji HP wynosi zawsze 100%, lecz tempo jego utraty jest uzależnione od podejmowanych akcji, predyspozycji fizycznych oraz ogólnego stanu postaci (przykładowo, wilk z umką wytrzymałości będzie tracił hp stosunkowo wolniej od tego, który jej nie posiada, choćby obrażenia odnoszone przez obydwu były identyczne).

• Utrata HP może wystąpić na skutek odnoszonych ran, wychłodzenia bądź przegrzania, otrucia, wycieńczenia organizmu, wstrząsu, zderzenia z rzeczywistością, otrzymaniu dużych dawek promieniowania siusiacznego, etc.

• W odzyskiwaniu HP podczas akcji może nam pomóc: opieka medyczna, odpoczynek, spożyty posiłek, zioło ( ͡° ͜ʖ ͡°) lub mikstura lecznicza, a także wszystko, co mg uzna za odpowiednią przesłankę do podratowania zdrowia postaci.

• Wilki z umiejętnościami medycznymi (Leczenie, Zielarstwo, Chirurgia, Znajomość anatomii) może udzielać pomocy, jeśli jest obecny podczas akcji. O ilości przywróconego HP decyduje jednak mg. Próby leczenia można podejmować w każdym poście, a na ich efektywność wpływają posiadane umki, stosowane metody oraz zdolność racjonalnej oceny sytuacji.

• Kiedy mg poinformuje o końcu akcji, procentowe hp znika i sami decydujemy o tym, czy w następnej fabule nasza postać wciąż będzie poraniona i obolała, czy w międzyczasie zdążyła wylizać się z ran.

• Jeśli postać odniesie w walce obrażenia dość poważne, by na stałe wpłynęły one na stan jej zdrowia (np. głęboka szrama, postrzępione ucho, odcięta łapa, urwane jądra, skradziona nerka..), zostają one wymienione przez mg w podsumowaniu eventu i trafiają do profilu w pole "trwałe urazy" (uzupełniane przez admina).

• Liczba i rodzaj obrażeń przekładają się na ubytki w HP. Im więcej hp utraconych podczas danej akcji, tym większa szansa na trwały uraz (wyjątkiem są obrażenia uszu, ogona, opuszek i innych odstających, łatwych do urwania części ciała - ich uszkodzenie skutkuje zwykle trwałym ubytkiem, ale nie pociąga za sobą dużych strat HP). Spadek HP do 0 jest tożsamy ze śmiercią postaci.


    CHOROBY
Spis części chorób, na które zapadają nasze wilki. Mg może nałożyć na postać chorobę podczas akcji, ale w zwyczajnych fabułach o zachorowaniu i wyleczeniu decydujemy sami.
W razie potrzeby, propozycje chorób nieuwzględnionych w spisie proszę podsyłać do adminów; lista jest otwarta i może być dalej uzupełniana.


Zapalenie spojówek – przyczynami są alergie, bakterie, wirusy, grzyby, ale też inne choroby oczu. Do objawów należy: wyciek z oczu, najczęściej śluzowy, lub obrzęk spojówek - ich przekrwienie, nienormalną opuchliznę, a także tworzenie się grudek.

Zapalenie uszu – przyczynami mogą być: alergia i kąpiele w stawach. Najczęściej występującym objawem jest świąd uszu. Możliwa jest silna bolesność przy próbie dotknięcia okolic uszu. Najczęściej w kanałach słuchowych stwierdza się dużą ilość wydzieliny, może to być ciemnobrązowa maź o zapachu starych skarpet lub żółta/zielonkawa, cuchnąca ropa. Czasami jedynym objawem jest świąd i nieznaczne zaczerwienienie kanału słuchowego.

Przeziębienie – nie jest zbyt groźne. Jednak nie leczone może prowadzić do przykrych konsekwencji. Objawy bardzo łatwo zauważyć i rozpoznać. Potem najlepiej udać się do medyka.

Zatrucie – najczęściej pokarmowe lub po wypiciu skażonej wody. Objawy to: bóle brzucha, zawroty głowy, osłabienie, wymioty, gorączka, a czasami też biegunka. Ważne jest, aby podczas leczenia podawać choremu dużą ilość wody. W innym wypadku może dojść do odwodnienia.

Kaszel kenelowy – choroba gorączkowa, z typowym "suchym" kaszlem, krztuszeniem się, odruchem wymiotnym, powiększonymi migdałkami i gorączką. Przenoszona drogą kropelkową. Choroba trwa 7-14 dni. Ma tendencje do samodzielnego ustąpienia, o ile nie dojdzie do przewlekłego zapalenia oskrzeli, objawiającego się długotrwałym kaszlem.

Borelioza – choroba odkleszczowa, charakterystyczne dla tej choroby jest zapalenie wraz z obrzękiem wielu stawów, rumień wędrujący na skórze, gorączka, wilk jest apatyczny i nie je. W późniejszym czasie może dojść do zapalenia stawów.

Posocznica, sepsa – jest to wewnętrzne zakażenie krwi spowodowane przez bakterie, które przedostają się do krwi poprzez głębsze, poważniejsze nieleczone rany. Choroba wywołuje otępienie, wysoką gorączkę oraz ogólne osłabienie. Mięśnie staja się "wiotkie" a wilk ma trudności z poruszaniem się.

Płonica – choroba zakaźna objawiająca się nagłą gorączką. Wkrótce pojawia się wysypka a po kilku dniach język staje się malinowy. Chory musi zachowywać szczególną ostrożność, aby nie zarazić innych wilków. Płonica nie jest szczególnie groźna, ale zignorowana może prowadzić do poważniejszych następstw.

Nosówka – wirusowa choroba zakaźna, dotykająca najczęściej szczenięta w wieku 3-6 miesięcy. Po kilku dniach od kontaktu z zarażonym zwierzęciem, u szczeniaka zaczyna się postać oddechowa choroby, objawiająca się gorączką, katarem, kaszlem, zapaleniem spojówek i zmianami w gardle. Następnie po około 10 dniach przechodzi ona w postać pokarmową - wymioty, biegunka i brak apetytu. Nawet leczona nosówka po kilku tygodniach potrafi przechodzić w swoją postać neurologiczną, która charakteryzuje się drżeniem kończyn, żuchwy, czy porażeniem. Powikłaniem po nosówce może być padaczka, problemy neurologiczne, problemy z zębami itp.

Wścieklizna – wirus tej groźnej choroby przenoszony jest w ślinie zakażonych zwierząt, najczęściej dzikich. Objawia się gorączką, złym samopoczuciem, mdłościami, bólami gardła i głowy. Najczęściej występuje też uczucie mrowienia wokół miejsca ugryzienia przez zakażone zwierzę. Kilka dni później pojawia się nieuzasadniony lęk, wrażliwość na dźwięk i światło. W miarę postępu choroby wzrasta nerwowość chorego, pojawia się wodowstręt, początkowo przy piciu, a potem na sam widok wody. Oddech chorego staje się nierówny i przerywany. W późniejszych dniach następuje zgon.

 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  


© Deireadh
Zakaz kopiowania treści oraz kodów
zawartych na forum bez pozwolenia administracji.

Szata graficzna i kody autorstwa Runthora i Viserysa.
Pola profilu w oparciu o corazon.BlackButler HogwartDream Krol Lew

Vampire Knight