This page is hosted for free by cba.pl, if you are owner of this page, you can remove this message and gain access to many additional features by upgrading your hosting to PRO or VIP for just 5.83 PLN.
Do you want to support owner of this site? Click here and donate to his account some amount, he will be able to use it to pay for any of our services, including removing this ad.
Strony WWWSerwery VPSDomenyHostingDarmowy Hosting CBA.pl
To jest tylko wersja do druku, aby zobaczyć pełną wersję tematu, kliknij TUTAJ
Deireadh

Karty postaci - Elektra.

Elektra - 2015-09-09, 22:53
Temat postu: Elektra.
F o r m a l n o ś c i
  (imię) Elektra.
  (płeć) żeńska.
  (miejsce zamieszkania) komnaty Echnatona*.
  (ród) początkowo arystokracja Aeciasohr. Skutkiem adopcji - Cesarski.
  (funkcja) Dama Dworu.
  • dawniej: wychowanka {młoda arystokratka pobierająca nauki u swego opiekuna}.

K o l i g a c j e
  (rodzina)
  ~przybrany ojciec: Echnaton,
  ~matka: Klitajmestra
  [†zaginiona lub martwa],
  ~biologiczny ojciec: Celiador
  [†martwy]
  ~przyrodni bracia: Rasaere, Aznavour.

  ~Protektorka: Seren.


C h a r a k t e r y s t y k a
  (wygląd)
  Drobna i niska waderka o delikatnej sierści, eterycznych ruchach i jasnym wejrzeniu. Szatę ma szarawą, prawie białą, oczy - złociste. Gdyby się zastanowić, można dojść do wniosku, że wyglądem bliżej jej do ojca, niż prawowitemu dziedzicowi Cesarstwa, jej przyrodniemu bratu: Rasaere'owi.
  Wszelkie odczuwane przez diuszesę emocje znajdują odzwierciedlenie w bogatej mimice pyszczka i dynamicznych ruchach ogona (nad którym Elcia stara się, co prawda, panować, ale nie zawsze jej wychodzi). Jako szczeniak była chuda, teraz zaś przypomina po prostu miniaturkę wilka, z zachowanymi wszystkimi proporcjami. Nadal jeszcze jest smukła i wiotka, ale jej boczki zaokrąglają się powoli, nabierając waderzych kształtów. Nie rozstaje się ze złotą opaską, którą nosi na szyi.
  Ostatnimi czasy towarzyszy jej aura głębokiej melancholii.


  (charakter) Elektra wychowywała się w przekonaniu, że jest gorsza od reszty szlachty, ponieważ nie zna swojego ojca. Pokora ta nadal towarzyszy jej w życiu, nakazując z szacunkiem odnosić się do każdego, nawet służących. Nie oznacza to jednak, że waderka przeżywa wieczny kryzys własnej wartości. Ciężko nie odnieść wrażenia, że jej mniemanie o sobie budują osoby, które spotyka na swej drodze; takie znakomitości jak Mężna Seren, Dumny Echnaton czy Szlachetna Lebredhel nie zwracałyby przecież uwagi na istotę, która nie jest tego warta.
  W głębi duszy Ela wciąż marzy o świecie bez wojen, zniewag, krzywdy i lecących głów. Ostatnio jednak więcej o tym myśli, a mniej mówi. Stara się sprostać oczekiwaniom, które się jej stawia, chociaż coraz częściej wątpi w sens poleceń i nakazów.


  (historia) Elektra to owoc gwałtu Cesarza Celiador na jednej z arystokratek, Klitajmestrze z Rodu Aeciasohr. Z niewiadomych przyczyn, matka postanowiła urodzić ją i wychować na szlachciankę, choć latorośl stała się dla niej przyczyną nieustannego strachu przed karą. Po zamachu na Cesarza, lęki te jedynie się wzmogły; Klitajmestra była pewna, że regentka zemści się na niej za "uwiedzenie" swego partnera. Prawdę o pochodzeniu Elektry ukrywała przed całym światem - w tym przed samą zainteresowaną. Przez niemal siedem miesięcy znosiła szykany zacietrzewionej szlachty, która drwiła z jej nieślubnego dziecka. W końcu przepadła bez wieści, a opieka nad małą przypadła przyjacielowi rodziny - Echnatonowi.
  Elektra czuła smutek związany z odejściem matki, lecz, prawdę mówiąc, zdecydowanie trudniejsze okazało się rozstanie ze starym domem i służbą. Klitajmestra rzadko spędzała czas ze swym szczeniakiem, obowiązek opieki pozostawiając niańkom. Sprawiło to, że najbliższymi osobami były dla dorastającej diuszesy pracujące w domu niewolnice.
  Młoda waderka trafiła do posiadłości swego wujka, którego widywała sporadycznie przed odejściem matki. Zawsze odczuwała pewną ekscytację, związaną z osobą Echnatona; w zabawie wyobrażała sobie, że to on jest jej zaginionym ojcem, a pewnego dnia przybędzie i zabierze ją z domu na jedną z długich, pełnych przygód wypraw. I w pewnym sensie marzenie to się ziściło.. Diuszesę nadal dręczyła jednak samotność. Na szczęście los postawił na drodze szlachcianeczki kolejną niezwykłą osobę - Seren, Pazur Północy, niezrównaną wojowniczkę i najwierniejszą przyjaciółkę. Wspólnie, dwie wadery wstrząsnęły Ignisdae - przynajmniej z punktu widzenia Elektry, która po raz pierwszy w życiu miała sposobność, aby posmakować zewnętrznego świata.
  Żadna sielanka nie może jednak trwać zbyt długo. Legat został oddelegowany na daleką Północ, aby osobiście dopilnować prowadzonych tam działań wojennych. Seren została mianowana przewodniczką jego oddziału i także musiała opuścić stolicę, w której pozostała jej dojrzewająca panienka. Nim Ela zdołała otrząsnąć się z szoku, musiała udać się na miejsce publicznej egzekucji strasznego Czarnoksiężnika Al'Maira, a wydarzenie to miało na zawsze odmienić jej - i nie tylko jej - życie. Które, swoją drogą, znalazło się obecnie w łapach Regentki Lebredhel..


C i e k a w o s t k i
  ~nie zna swego prawdziwego pochodzenia;
  ~naprawdę nie ma zielonego pojęcia o tym, skąd się biorą szczeniaki;
  ~zarazem podziwia Lebredhel i lęka się jej.


S k a r b yPowered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group